جدیدترین مطالب امروز

دوست ظاهری و نشانه های شناخت اینگونه افراد

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

دوست ظاهری و نشانه های شناخت اینگونه افراد

هر فرد در طول عمر خود دوست و یا دوستانی دارد که برخی از آنها صمیمی و شاید برخی دوست ظاهری محسوب شوند ! چگونه می توان دوست ظاهری را شناسایی کرد؟

دوستان بد و ظاهری چه کسانی هستند؟
هر کدام از ما حداقل یک یا چند دوست خوب و صمیمی یا معمولی داریم که از کنار آن ها بودن حس خوبی پیدا می کنیم، گاهی با آن ها درد دل کرده و در تنهایی های خود به آن ها پناه برده ایم، در شادی ها و غم ها کنار هم بوده و دست هم را گرفته ایم، این طور نیست؟

اما آیا تا به حال این احساس را داشته اید که یکی از دوستان خاص شما با شنیدن خبر موفقیت تان کسل شده و شکست های شما دل او را شاد کند حتی اگر ظاهرش چیز دیگری بگوید؟!

اگر این طور است احتمالا یک دوست ظاهری و حتی بدتر از آن یک دشمن دوست نما در حلقه دوستان خود دارید که رابطه با او بسیار سخت بوده و می تواند آسیب های زیادی به شما وارد کند.

دوست ظاهری چه کسی است؟
دوستان ظاهری یا به اصطلاح دشمنان دوست نما کسانی هستند که در ظاهر وانمود می کنند با شما دوست صمیمی هستند اما در واقع به شما حسادت می کنند.

این افراد معمولا در نزدیک ترین دایره اجتماعی به شما، در میان دوستان، همکاران یا حتی اعضای خانواده هستند و نشانه هایی دارند که با توجه به آن می توان این افراد را از دوستان خوب و صمیمی تشخیص داد.

نشانه های دوست ظاهری :

1. دوست ظاهری از موفقیت های شما ناراحت می شود، با شکست های شما در پوست خودش نمی گنجد و به دستاوردهای شما حسادت می ورزد.

2. دوست ظاهری باعث تضعیف دوست خود می شود، او با کلام و رفتار خود به شما آسیب می رساند.

3. او مدام پشت سرتان حرف می زند.

4. دوست ظاهری ممکن است ظاهرا حرف های خوبی به دوست خود بزند اما حالت چهره و ظاهر او با کلماتی که به زبان می آورد هماهنگ نیست.

5. دوست ظاهری شما را به خاطر ناکامی های خودش مقصر می داند و مدام می گوید اگر فلان کار را نکرده بودی من می توانستم به فلان موفقیت برسم.

6. دوست ظاهری از روش های غیر مستقیم نیز برای آسیب رساندن به احساسات شما استفاده می کند، مثلا ممکن است جلوی شما کسی را تحسین کند که باعث ناراحتی تان شود.

7. این افراد از پست و استاتوس های شما در شبکه های اجتماعی خوش شان نمی آید یا با کامنت های منفی به آن ها واکنش می دهند.

8. دوست ظاهری عمدا کارهای اشتباهی انجام می دهد تا شما را در موقعیت هایی قرار دهد که خجالت زده یا دستپاچه شوید.

احتمالا هر یک از شما حداقل یک نفر در میان دوستان خود دارید که چنین نشانه هایی داشته باشد اما رایج بودن این مسئله به معنای بی اهمیت بودن این موضوع نیست زیرا دوستان ظاهری می توانند به سلامت جسم و روح آسیب رسانده و باعث افزایش سطح استرس در زندگی شوند.

طبق نتایج برخی مطالعات، رابطه داشتن با این افراد می تواند فشار خون، ضربان قلب و سطح اضطراب را افزایش دهد.

در چنین روابطی شما هرگز نمی دانید که می توانید روی دوست خود حساب کنید یا نه، آیا در صورت نیاز او به کمک شما خواهد آمد یا به شما پشت می کند؟

حسادتی که در این گونه روابط وجود دارد هرگونه احترام، اعتماد و عشق میان دو نفر را از بین می برد.

بنابراین اگر متوجه شده اید در میان دوستان خود یک دوست ظاهری دارید احتمالا وقت آن رسیده درباره آینده رابطه تان با او بیشتر فکر کنید.

منبع : brightside

مرتبط ها

قالب خبری