گلنار فارسی و اطلاعاتی مفید از این درخت پرسود !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : نوامبر 4, 2018
گلنار فارسی و اطلاعاتی مفید از این درخت پرسود !

در این مقاله قصد داریم درخصوص نوعی درخت ، تحت عنوان گلنار فارسی صحبت کنیم و اطلاعات مفیدی را از این درخت بیان نماییم ؛ لطفا همراه ما باشید .

درخت گلنار فارسی که اسم دیگرش درخت انار است ، با این فرق که این درخت نر است و میوه نمی دهد .در روزهای نخستین  بهار برگ می کند برگ های آن بیضی نوک تیز کشیده می باشد .

پنج سانتی متر به عرض یک و نیم سانتی متر روی برگ ها براق پشت آنها کدر رنگ سبز تیره این درخت هر شاخه  آن مانند درخت انار است شاخه های درخت پر از تیغ می باشد .

گلنار فارسی در اواسط ماه اردیبهشت غنچه می کند . این غنچه ها فرقی با گل انار ندارند . در ماه خرداد غنچه ها باز می شوند تبدیل به گل های قرمز پر رنگ و پر برگ را تشکیل می دهند . این گلها تا اواخر تیر ماه بر سر شاخه های درخت خود نمائی می کنند تا اینکه زیبائی خاصی به درخت می بخشند و هم به اطراف خود .

گل های درخت گلنار فارسی در تجارت دارای خواستاران فراوانی می باشد . به همین علت است به این درخت توجه زیادی می شود و آن را در محل های پرورش درختانی آن را برای مغازه چای گل فروشی و سایر گلخانه هائی که انواع درختان زینتی را به معرض فروش عرضه می دارند به این مکان ها روانه می گردانند شما هم اگر خواهان این درخت زیبا می باشید می توانید به گلخانه های شهرتان مرجعه کرده آن را تهیه کنید یا آنکه آن را سفارش دهید . بعد از دریافت آن را در باغچه منزلتان بکارید در بهار و تابستان از منظره آن لذت ببرید در آخر تابستان گل های آن را جمع آوری کرده به مغازه های عطاران بفروشید از این بابت هم سودی آیدتان خواهد شد .

خواص درمانی و روش مصرف گلنار فارسی :

گلنار فارسی طبیعت سرد و خشک دارد.

قسمت مورد استفاده : ‌سرشاخه های گلدار

کک و مک صورت : گل های باز شده و پر رنگ گلنار فارسی را با مقداری کف دریا سائیده یک قلشق مربا خوری آن را داخل نصف استکان ماست پانزده دقیقه خیس کرده بعد روی پوست صورت بمالید نیم ساعت الی یک ساعت بعد بشوئید کک و مک صورت را بر طرف می کند

جوش و برفک دهان : برای جوش های داخل دهان باید دم کرده گلنار فارسی را دهان بطور مرتب قرقره کنید .

اسهال : در صورت اسهال دم کرده گلنار فارسی را صاف کنید بعد آن از نهار و شام را بنوشید بسیار مفید خواهد بود .

تنظیم قند خون : تنظیم  قند خون دم کرده گلنار فارسی را بعد از غذا یک فنجان بنوشید آنرا تجربه کنید .

روشن کننده پوست : مقداری را نرم سائیده با سفید آب نقره در عرق بید حل کرده به صورت بمالید یکی دو ساعت بعد بشوئید پوست را شفاف می کند .

خونریزی بواسیر : برای جلوگیری از خونریزی بواسیر نرم کرده گلنار فارسی را یک قاشق سوپ خوری ، یک قاشق مربا خوری کوبیده مازو مخلوط کرده با یک لیوان آب جوش بزند یک ساعت دم کرده در صاف کرده آن بنشینید بسیار مفید خواهد بود .

منبع : حکیم تهرانی

اشتراک گذاری این مطلب در :