جدیدترین مطالب امروز

مصرف کرانچی تهدیدی جدی برای سلامت کودکان !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

مصرف کرانچی تهدیدی جدی برای سلامت کودکان !

کرانچی را هم می توان در زمره دیگر هله هوله های مرسوم نظیر پفک و چیپس و … دانست ! در این مقاله قصد داریم از عوارض مصرف این خوراکی بیشتر بگوییم .

از عوارض مصرف کرانچی برای سلامتی تان چقدر اطلاع دارید؟
این خوراکی پرطرفدار برای فرزندانمان بسیار مضر و خطرناک است و می تواند آن ها را در معرض انواع امراض گوارشی قرار دهد . انواع دردهای معده می تواند با خوردن کرانچی و چیپس و پفک به وجود بیاید.

به هشدارهای پزشکان طب اورژانس در این زمینه دقت کنید.

متخصصان اورژانس هشدار دادند که کودکان با مصرف نوعی کرانچی پنیری دچار مشکلات گوارشی و دردهای شدید معده می‌شوند.

تنقلاتی مانند چیپس، پفک و انواع کرانچی ها مورد علاقه بسیاری از کودکان بوده و متاسفانه اغلب پدر و مادرها این خوراکی های آسیب رسان به سلامتی را برای فرزندان خود تهیه می کنند اما یکی از نکات مهم در زمینه سلامت کودکان توجه به برند این محصولات است.

دکتر «مارتا ریورا» مدیر یک مرکز پزشکی در این باره گفت: روزانه بین پنج تا شش کودک بیمار به علت دردهای شدید معده ناشی از مصرف چیپس، کرانچی پنیری، آب نبات و خوراکی های تند به مرکز درمانی ما مراجعه می کنند.

این متخصص اطفال با اشاره به علت مراجعه کودکان به مراکز اورژانس ناشی از مصرف این نوع کرانچی اظهار داشت : کرانچی تندHot Crunchy با تغییر pH معده کودکان منجر به افزایش اسید و التهاب آن می‌شود که تنها ناشی از تند بودن آن نیست، بلکه عطر و مواد افزودنی در این کرانچی نیز موجب ورم معده و مشکلات گوارشی حاد در کودکان می شود.

منبع : Yjc

مرتبط ها

قالب خبری