جدیدترین مطالب امروز

عدم آمادگی برای ازدواج چه تبعاتی می تواند داشته باشد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

عدم آمادگی برای ازدواج چه تبعاتی می تواند داشته باشد ؟

شاید تا به حال به این موضوع فکر نکرده باشید که عدم آمادگی برای ازدواج ، میتواند دارای چه تبعات بعضا سنگینی باشد . تبعاتی که در اکثر موارد ، هم خود فرد و هم اطرافیانش را درگیر میکند .

به نظر می ‌رسد که این روزها وقتی اخبار مربوط به طلاق گرفتن برخی افراد مشهور و یا ازدواج کردن عده ای دیگر را می‌شنوید ، متعجب می شوید !!! اما دلیل این تعجب را هم میدانید ؟

واقعیتی که وجود دارد ، عدم آمادگی برای ازدواج در برخی از افراد است ؛ افرادی که هنوز درک درستی نسبت به مقوله ی ازدواج ندارند و از نوع زندگی شخصی و فردی آنها معلوم است که شاید هنوز آماده ی ازدواج نباشند و در زمره ی افرادی باشند که عدم آمادگی برای ازدواج دارند .

گاهی ‌اوقات زمان ازدواج کردن هنوز نرسیده است یا اینکه خیلی وقت‌ ها ، فرد مورد نظرتان فرد مناسبی نیست .

برای خیلی‌ ها قبول کردن این مسئله که هنوز عدم آمادگی برای ازدواج دارند ، سخت است و همین عامل باعث میشود که تن به ازدواج هایی دهند که آینده ی خوبی نداشته باشد ، حتی در برخی واقع عدم شناخت در این خصوص باعث میشود که افراد اشتباها در این مسیر بیفتند و ناخواسته در این دام گرفتار شوند .

این نکته بسیار حائز اهمیت است که اگر واقعیت را نپذیریم و کورکورانه وارد زندگی زناشویی شویم ، اثرات آن به جز خودمان ، خیلی‌های دیگر را هم درگیر خواهد کرد ، چه بسا که در بسیاری از موارد ، شکست یک ازدواج ، موجب شکست فرزندان حاصل از آن ازدواج و درنتیجه شکست کل جامعه خواهد شد .

پس بهترین فرد برای پاسخ به این سئوال که آیا آماده ی ازدواج هستید یا خیر ، خود شمایید . لطفا با خودتان صادق باشید .

یکی از دلایل مهم برای بالا رفتن میزان طلاق ، همین یک دلیل بسیار ساده ، یعنی عدم آمادگی برای ازدواج است و متأسفانه درصد قابل توجهی از افراد ، زمانی ازدواج میکنند که اصلاً برای ورود به زندگی مشترک آمادگی ندارند .

اما یک سئوال بسیار مهم اینجا مطرح میشود که چگونه میتوان پی برد که عدم آمادگی برای ازدواج داریم ، یا اینکه کاملا آماده ی ازدواج هستیم ؟

این سئوالی است که در قسمت دوم این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد و شمارا با نشانه های عدم آمادگی برای ازدواج آشنا خواهیم کرد .

مرتبط ها

قالب خبری