جدیدترین مطالب امروز

طب هومیوپاتی چه نوع طبی است و چه کاربردهای درمانی دارد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

طب هومیوپاتی چه نوع طبی است و چه کاربردهای درمانی دارد ؟

امروز میخواهیم درخصوص طب هومیوپاتی صحبت کنیم و به طور واضح تر با این طب کاربردی آشنا شویم ؛ اگر دوست دارید اطلاعات بیشتری از طب هومیوپاتی داشته باشید همراه ما بمانید .

کمتر کسی است که در مورد طب هومیوپاتی نشنیده باشد و اخبار معجزه های درمانی اش را نخوانده باشد. تا به حال مقالات زیادی در مورد کمبود مواد معدنی در بدن و کاهش کانی ها نوشته شده است ولی کمتر در مورد اعجاز مواد معدنی در طب هومیوپاتی خوانده ایم. در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که مواد معدنی چه نقشی در شکل گیری شخصیت افراد دارد و در طب هومیوپاتی چه استفاده ای از آن شده است.

درمان با کمک عنصر وجودی بیماران با هومیوپاتی

یک پزشک هومیوپات به منظور درمان بیماران تلاش می‌کند شخصیت بیمارانش را شناسایی کرده و سپس دارویی مناسب شخصیتی ایشان را تجویز کند. جالب اینجاست که این دارو در اغلب موارد به درمان بیماری‌های فرد منجر می‌شود. البته روش‌های زیادی برای یافتن داروی مناسب افراد وجود دارد اما یکی از پرطرفدارترین روش‌ها، یافتن عنصر وجودی بیماران است. بگذارید موضوع را با مثالی روشن کنم.

شخصیت پتاسیمی:

او کاملا مبادی آداب و وظیفه‌شناس هستند. از آن دسته مردهایی که اگر سرش برود، قولش نمی‌رود. از این رو آنها بسیار قابل اعتماد، ثابت قدم، جدی و مسئولیت‌پذیرند. البته ممکن است دچار افراط شده و شخصیتی خشک، دگم، و ایرادگیر پیدا کنند. بهتر است آنها را معلم اخلاق بدانیم چون در مواجهه با هر کسی او را نصیحت می‌کنند و از اشتباهاش ایراد می‌گیرند. در عین حال بسیار محافظه‌کارند و سعی می‌کنند بی‌جهت با کسی درگیر نشوند.

• آنها برای زندگی کردن طبق اصولشان خیلی وقت‌ها مجبور می‌شوند احساساتشان را کنترل کرده و تا حد ممکن هیجانی نشوند.

• آنها روزمرگی را به چیزهای نو و غیر مترقبه ترجیح می‌دهند. به همین دلیل ممکن است افرادی کسل‌کننده به نظر برسند.

• بسیار جدی‌اند و شوخی و مسخره بازی را از جانب هیچ کس تحمل نمی‌کنند.

• آنها خاکی‌اند و کمتر دچار غرور می‌شوند.

• عجولند چون حوادث غیرمترقبه در کنترلشان نیست و ترجیح می‌دهند هر چه زودتر این مسیر پیش‌بینی نشده را طی کنند تا دوباره احساس آرامش کنند.

• حساسیت شدید به قلقلک دارند چون مجبور می‌شوند بخندند و تسلیم عواطفشان شوند.

اهل هنر نیستند و در عوض عمل‌گرایند. هسته اصلی شخصیت پتاسیمی «کار» است. آنها بسیار سختکوش و با پشتکارند اما به کار معتاد نیستند و برعکس خیلی اهل خانه و خانواده‌اند. به سختی کار می‌کنند تا خانواده‌شان را مورد حمایت قرار دهند.

با وجودی که افراد بسته و توداری هستند اما خوش‌بینند و به سختی ناامید می‌شوند. به همین دلیل همه دوست دارند با آنها همکار شوند. حالت کلی و غالب آنها شخصیتی پدرانه است. بنابراین شغل‌های مورد علاقه‌شان مدیریت، پلیس، قاضی، مترجم و کتابدار است.

برگرفته از کتاب : هومیوپاتی و مینرالها نوشته جان شولتن

منبع : سلامانه

مرتبط ها

قالب خبری