جدیدترین مطالب امروز

Beat2Phone دستگاهی با کاربرد خارق العاده برای بیماران قلبی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : دانستنیها

Beat2Phone دستگاهی با کاربرد خارق العاده برای بیماران قلبی

Beat2Phone نام دستگاهی است که پزشکان برای بیماران قلبی از آن استفاده می کنند ، در ادامه به چند شگفتی این دستگاه اشاره خواهیم کرد ، همراه ما باشید .

محققان فنلاندی موفق به اختراع دستگاهی شدند که توانایی های بسیاری در زمینه ی بیماری های قلبی و عروقی دارد ، نام این دستگاه Beat2Phone است ؛ این دستگاه توانایی بسیاری در تشخیص آریتمی ( غیرطبیعی بودن ریتم قلب ) و ضربان های نامنظم قلب را داراست که یکی از قابلیت های کوچک دستگاه Beat2Phone می باشد .

دستگاه Beat2Phone به اندازه ی شصت دست می باشد و همراه یک اپلیکیشن تلفن همراه قابل استفاده است ، این دستگاه مربوط به بیماری های قلبی و عروقی کاملا آزمایش شده و گفته می شود تقریبا بی خطر می باشد .

Beat2Phone ضمن تشخیص ضربان های نامنظم قلب استرس های طولانی مدت را هم کنترل می کند و به پزشکان امکان بررسی دقیق تر و سریع تر را می دهد ؛ این دستگاه کوچک در بررسی درمان بیماران قبل و یا بعد از عمل جراحی هم کاربرد بسیاری دارد .

دستگاه Beat2Phone چگونه ضربان های نامنظم قلب را تشخیص می دهد ؟ از طریق سیگنال های ECG ، اندازه گیری ضربان تکی قلب و اندازه ی فاصله ی بین دو ضربه ی متوالی .

بیمارانی که تازه یک عمل جراحی سخت را پشت سر گذاشته و به خانه ی خود بر می گردند هر چند روز یک بار برای چکاپ باید به پیش پزشک بروند ، اما این دستگاه می تواند اطلاعات بیماری و وضعیت فرد را از طریق اپلیکیشن موبایل به کادر بیمارستان ارسال کند .

دستگاه Beat2Phone تاکنون بر روی 30 نفر آزمایش شده است و پوشیدن این دستگاه به دلیل داشتن حسگرهای موقعیت و فعالیت و بند انعطاف پذیر بسیار راحت است به همین خاطرعده ای از افراد این گروه به طور مداوم در شبانه روز از آن استفاده کرده اند .

مرتبط ها

قالب خبری