یوگای صورت و چگونگی تأثیر آن در جوانسازی پوست

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آوریل 26, 2018
یوگای صورت و چگونگی تأثیر آن در جوانسازی پوست

شاید جالب باشد بدانید که دیگر نیازی به مصرف انواع کرم های زیبایی و جوانسازی پوست ندارید و فقط با روشهایی نظیر یوگای صورت میتوانید پوست جوانتری داشته باشید .

یوگای صورت از جمله بهترین روش های زیباسازی و جوانسازی پوست صورت به شمار می رود که اکثر بانوان از آن بهره مند نیستند. علاوه بر این ورزش ماساژ درمانی هم کمک زیادی در رفع چین و چروک و پیشگیری از پیری زودرس می کند. در این بخش به مزایای مختلف یوگای صورت اشاره خواهیم کرد.

با کمک ورزش یوگای صورت که جزو پرطرفدارترین ورزش‌ها برای افزایش جوانی می باشد می توانیم صاحب چهره ای بدون چروک و زیبا شویم. چون این ورزش باعث صاف شدن پوست‌های چروک شده و از پوست های جوان هم در برابر چین و چروک مراقبت می کند.

در واقع یوگای صورت و اکثر ماساژها با یک ترفند مشابه بر سطح بدن تاثیر میگذارند؛ زمانی که ماهیچه ها بیشتر از حد معمول فعالیت میکنند، افزایش مواد اضافی مثل اسید لاکتیک باعث گرفتگی و درد در عضلات می گردد.

یوگای صورت و ماساژ دادن آن باعث افزایش گردش خون و جریان لنفاوی میگردد و اکسیژن و مواد غذایی را به درون بافت های بدن هدایت میکند و باعث خارج شدن مواد سمی و پاک شدن بدن از انواع سموم و جوانسازی می شود.

با کمک ماساژ توانایی عضلات افزایش می یابد؛ ماساژ باعث فعال سازیِ پروسه های متعدد در سیستم عصبی مرکزی و بهبود مکانیزم های تسهیل دهنده می شود؛ همچنین ماساژ اثرات مستقیمی بر عناصر عضلانی که در دیواره عروق خونی وجود دارند گذاشته، و موجب کمک به افزایش گردش خون می شود و فشار شریانی را به وضعیت نرمال در می‌آورد.

بهتر است بدانید که قبل از انجام ماساژ باید هر نوع ویژگی های شخصی ماساژ گیرنده و مقدار خستگیِ او لحاظ شود.

تاثیر یوگای صورت و ماساژ ، بر ترشح اندورفین :

ماساژ، باعث افزایش اندورفین‌ها و ترشح هورمون سروتونین میگردد این مورد ثابت شده که هورمون استرس را رها میکند؛ با ماساژ مشکلات روحی مانند عصبانیت، ناآرامی، استرس و اضطراب به صورت قابل توجهی کاهش پیدا میکنند و برای جوانسازی کمک زیادی میکنند.

ورزشکارانی که به خاطر اثرات آرامش بخش ماساژ، از وضعیت روانی خوبی برخوردار می شوند، استرس کمتری دارند؛ به همین خاطر وقتی که عضلات ارام باشند، می توان با وارد آوردن فشار کمی به ناحیه بطن عضلات، باعث تخلیه خون سیاهرگی در سمتی که فشار وارد شده کمک کرد.

ماساژ درمانی تاثیرات قابل توجهی مانند افزایش سوخت و ساز بدن و گردش خون را نام برد.

تاثیر قابل توجه یوگای صورت بر جوانسازی پوست :

پوست افراد نخستین بخش از بدن است که با ماساژ تغییر میکند؛ زمانی که دست روی پوست قرار میگیرد می توان گرما را در پوست بدن حس کرد.

با ثابت ماندن دست ماسور روی بدن فرد، گرما گسترش پیدا می کند، که با شدت یافتن جریان خون در نواحی سطحی پوست و بدن، شخص شادابی و زیبایی و جوانسازی پوست را دریافت میکند.

کششی که با ماساژ بر روی پوست اعمال می شود موجب گسترش اکسیژن شده؛ همچنین ماساژ بموجب افزایش تحرک در سلول های پوست میگردد و کار غدد چربی و عرق را برای بیرون راندن مواد زاید و سموم تسریع می بخشد؛ همچنین باعث باز شدن منافذ پوست می شود و درنتیجه پوست با کمک ماساژ، تنفس بیشتری میکند.

بهتر است همراه با ورزش روزانه و منظم، یوگای صورت و ماساژ را هم در برنامه خود قرار دهید و از فواید مثبت آن بهره مند شوید.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :