جدیدترین مطالب امروز

یولاف وحشی علف هرز پرخاصیت و دردسر ساز برای کشاورزان

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

یولاف وحشی علف هرز پرخاصیت و دردسر ساز برای کشاورزان

یولاف وحشی یا جو دوسر از گیاهان خودرو و مزاحم برای کشاورزان ( مخصوصا در کشت گندم و جو ) محسوب می شود ، این علف هرز درمانگر اکثر بیماری های بدن است .

یولاف وحشی ( یا همان جو دوسر ) گیاهی است که جزو دسته گندمیان محسوب می شود . فارغ از تعداد برگ ها ، اندازه ی هر بخش از گیاه و دیگر خصایصی که از طریق مشاهده و اندازه گیری قابل دستیابی هستند و همچنین با توجه به ویژگی های زمینی که یولاف وحشی در آن کشت می شود متفاوت ظهور می کنند ، میخواهیم به استفاده و کاربرد های این گیاه در صنعت و داروسازی بپردازیم . به بیانی دیگر میخواهیم مزایای یولاف وحشی را بررسی کنیم .

به طور کلی یولاف وحشی نوعی علف هرز به حساب می آید که شناسایی آن و تفکیک آن از گندم و جو بسیار اهمیت دارد . از جمله مواردی که میل به مبارزه با یولاف وحشی را بیشتر می کند عبارتند از :

رشد خودکار و بی رویه ( همچنین مقاومت در برابر سموم از بین برنده ) .

کاهش عملکرد و کیفیت محصولات کشاورزی تولید شده .

رقابت بر سر رطوبت و دیگر املاح موجود در خاک ( که در اصل باید سهم گندم و… شود ) .

آب و هوای خنک و خاک مرطوب شرایط مساعدی است که باعث می شود یولاف وحشی زندگی نهفته خود در خاک را زودتر ترک کرده و به خارج راه پیدا کند . اما با بندی از نکات منفی که پیرامون یولاف وحشی عنوان شد چه لزومی برای دفاع از آن وجود دارد ؟

کاربردهای یولاف وحشی :

برای کاربردهای دارویی یولاف وحشی باید از دانه های سبز یا گیاه تازه یولاف استفاده کرد . به عنوان اولین مزیت یولاف وحشی به تقویت کنندگی بدن اشاره می کنیم ؛ این خصوصیت باعث می شود که از یولاف وحشی در تهیه و تولید گروهی از داروهای درمان کننده مشکلات جنسی استفاده شود . درمان اضطراب ( حتی در نوع حاد ) ، ضعف عضلانی مثانه و بافت های پیوندی و بیماری های کلیوی از دیگر خواص یولاف وحشی به شمار می روند که هر یک با توجه به شرایط خاص خود ، در تولید نوعی از فرآورده های دارویی و صنعتی کاربرد دارند .

یولاف وحشی در تولید داروهای ترک اعتیاد نیز کاربردهایی دارد ، این به دلیل ویژگی ذاتی یولاف در درمان محرومیت از تریاک و تنباکو می باشد . همچنین به دلیل قرار گرفتن در گروه گیاهان ( البته بی خطر ) منجر به کاهش کلسترول خون و همچنین تقویت عمومی بدن می شود .

خواص یولاف وحشی به صورت تیتروار :

– درمان یبوست ، ملین

– ادرار آور

– ضدعفونی کننده بدن

اگر از یولاف وحشی به صورت جوشانده استفاده کنید شاهد تاثیرات مثبت آن در مشکلات پوستی و برخی مشکلات خونی خواهید بود . ضماد یولاف وحشی ( مخلوط جو دوسر به صورت پودر شده با آب ) برای درمان زخم های سخت کاربرد دارد . در انتها استفاده از یولاف وحشی را به منظور لاغری ( با توجه به از بین بردن چربی های انباشته در بدن ) و بهره مندی از خاصیت ضد سرطانی آن به شما عزیزان توصیه می کنیم .

مرتبط ها

قالب خبری