جدیدترین مطالب امروز

یادآوری نکاتی به والدین قبل از خرید تلفن همراه

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

یادآوری نکاتی به والدین قبل از خرید تلفن همراه

پیش خرید هر وسیله ای آموختن استفاده صحیح از آن ضروری است ؛ رعایت چند نکته به شما کمک می کند با خیال آسوده برای فرزندتان تلفن همراه بخرید .

دنیا مانند قطاری است که بر ریل تکنولوژی بی وقفه با سرعتی حیرت انگیز در حال حرکت است ؛ انواع و اقسام تلفن های همراه ، رایانه ها و… که به بخشی جدا ناشدنی از زندگی تبدیل شده است .

بدیهی است چیزی که کودک دیروز را راضی می کرده پاسخ نیاز کودک امروز را نمی دهد ، به عنوان مثال به تلفن همراه اشاره می کنیم ، غیرممکن است نوجوان یا حتی کودکی در خانه داشته باشید که از شما طلب تلفن همرا نکرده باشد !

نه خواسته ای نابجاست ( با توجه به سبک زندگی که در آن قرار داریم ) که بتوانید با آن مخالفت کنید و نه خریداری آن برای فرزندتان بدون آگاهی از طرز تفکر او در مورد تلفن همراه کار صحیحی است .

برای حل این مشکل قبل از اقدام به خرید از نیت فرزند خود آگاه شوید ، با او صحبت کرده و ببینید تلفن همراه را برای چه منظوری می خواهد ؟ چشم و همچشمی در بین دوستان ؟ به عنوان وسیله ی بازی جدید می خواهد از آن استفاده کند ؟ و یا … شاید هم ساعات کلاس درس او و نوع کار شما وجود تلفن همراه را برای او ضروری جلوه داده ؟

اگر نیت فرزندتان مواردی نظیر جلب توجه دوستان ، فراهم کردن بستر ارتباطی بی حد و مرز با اشخاص دیگر یا… است ، مسئله را برای او باز کرده و شیوه ی صحیح استفاده را به فرزند خود آموزش دهید ( حتی اگر دور بودن اعضای خانواده برای ساعات طولانی در روز خرید تلفن همراه را ضروری کرده است صحبت درمورد شیوه ی صحیح استفاده از تلفن همراه مهم است ) .

نکاتی که والدین باید رعایت کنند :

_ توجه کافی را به کودکان اختصاص دهید و برای سرگرم کردن کاذب او و شانه خالی کردن از زیر بار مسئولیت خود تلفن همراه را برای بازی در اختیار کودک قرار ندهید .

_ هیچ گاه تلفن همراه ( یا هر ابزار دیگر تکنولوژی ) را که از امکانات آن مطلع نیستید برای فرزندتان خریداری نکنید .

_ سن فرزندتان را ملاکی برای خرید تلفن همراه قرار ندهید و به مواردی چون بلوغ فکری نیز توجه کنید ؛ شاید با قرار دادن تلفن همراه خود در مقطعی از زمان نیاز فرزند برطرف شود .

_ قوانینی را با توجه به روحیه ی فرزندتان برای استفاده از تلفن همراه تایین کنید .

حرف آخر اینکه بسیار تاکید می شود کامپیوتر در قسمتی از خانه قرار گیرد که رفت و آمد تمام اعضا در آن جا زیاد است تا کنترل والدین در استفاده از این وسیله بیشتر باشد حال فرض کنید که تلفن همراه فرزندتان همه ی امکانات کامپیوتر را داشته باشد ! منظور اینکه تلفنی را خریداری کنید که امکانات جانبی آن در حد معقول باشد و شما کاملا با آن ها آشنایی داشته باشید .

مرتبط ها

قالب خبری