جدیدترین مطالب امروز

گیاه شاتره و کلی خواص دارویی و درمانی برای انسان ها

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

گیاه شاتره و کلی خواص دارویی و درمانی برای انسان ها

گیاه شاتره یکی از گیاهان دارویی است که خواص بسیاری را در خود جای داده ؛ اگر می خواهید از خواص آن بیشترین استفاده را ببرید بهتر است دمنوش آن را تهیه کنید و بنوشید .

گیاه شاتره یکی از گیاهانی است که اگر آن را تهیه و مصرف کنید هیچ وقت از مصرف دوباره ی آن صرف نظر نخواهید کرد ؛ زیرا این گیاه دارای خواص دارویی و درمانی فراوانی در بیشتر زمینه های پزشکی است و جزء معدود گیاهانی به شمار می رود که این همه خاصیت داشته باشد .

اطلاعاتی درباره ی خصوصیات گیاه شاتره :

شاتره گیاهی است یک ساله ، دارای طبع گرم که در این زمینه بهتر است در فصل تابستان مصرف شود ، دارای برگ های سبز ، گل های سفید و میوه های کوچک است .

خواص دارویی و درمانی عرق گیاه شاتره :

یکی از مهم تیرین خواص گیاه شاتره خاصیت تقویت قوه ی بینایی و پاکسازی چشم است
یکی دیگر از خواص مهم این گیاه ، کمک به دستگاه گوارش است ؛ چگونه ؟ گیاه شاتره با کمک به آنزیم های گوارشی باعث افزایش اشتها و هضم غذا می شود .
از دیگر خواص گیاه شاتره می توان به رفع اختلالات کبدی ، تهوع ، یرقان ، سودا زدگی ، انسداد طحال ، داشتن خواص دارویی برای درمان بیماری صفراوی ، استحکام بندی لثه ، گرم کردن دهان و درمان زخم های سطح زبان ، کمک به درمان بیماری های پوستی ، تصفیه ی خون ، خاصیت درمان گزیدگی ناشی از نیش نبور و ….. اشاره کرد .

طرز تهیه ی دمنوش گیاه شاتره :

مواد لازم : 2 تا 4 گرم خشک شده ی گیاه شاتره ( مخلوطی از برگ ، گل و ساقه ) + یک لیوان آب جوش

طرز تهیه : خشک شده ی گیاه شاتره را به آب جوش اضافه کرده و می گذارید 15 دقیقه در آب بماند ؛ بعد آن را صاف نموده و قبل از غذا می نوشید .

اگر می خواهید از تمام خواص دمنوش گیاه شاتره استفاده کنید بهتر است روزانه بین 6 تا 12 گرم گیاه شاتره خشک تهیه کنید و بنوشید و برای اینکه ضرری نداشته باشد آن را در وعده های غذایی ( قبل از صبحانه ، ناهار و شام ) میل کنید .

مرتبط ها

قالب خبری