گیاهخواری معجزه ای برای طول عمر و سلامت

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : اکتبر 29, 2014
گیاهخواری معجزه ای برای طول عمر و سلامت

گیاهخواری نه تنها با منع انسان از منابع پروتئینی و پایین آوردن سطح کلسترول سلامتی را در خطر قرار نمی دهد بلکه ضامن طول عمر و سلامت انسان نیز می شود .

در هر جامعه ای عده ای از افراد آن به گیاهخواری روی آورده اند ، مصرف انواع سبزیجات و پرهیز از استفاده ی گوشت حیوانات خونگرم و فرآورده هایی که از حیوانات بدست می آید مانند لبنیات . اگر چه بیشتر افراد گیاهخوار در ابتدا ممکن است به دلیل بالا بردن سلامت جسمانی خود دست به این اقدام زده باشند اما معمولا با تفکری همراه هستند که به شدت مخالف حیوان آزاری ( کشتن حیوانات و استفاده از گوشت و پوست آن ها ) می باشد . البته افرادی که گیاهخواری می کنند خود به دسته های گوناگونی ( نسبت به رژیم غذایی ) تقسیم بندی می شوند .

چیزی که عمدتا مردم را نگران می کند و باعث می شود نسبت به گیاهخواری دید مناسبی نداشته باشند این مسئله است که افراد که گیاهخواری می کنند چگونه چربی و کلسترول بدن خود را تامین می کنند ؟

افراد گیاهخوار کاملا فاقد کلسترول نیستند ، بلکه سطح کلسترول در افراد گیاهخوار تا حدی پایین است که خطر ابتلا به انواع بیماری های قلبی و عروقی را تقریبا به صفر می رساند ، مشکلاتی مانند فشار خون و یبوست نیز از جمله مواردی است که افراد گیاهخوار از آن در امان هستند . علت جلوگیری از یبوست در افرادی که گیاهخواری می کنند وجود فیبر زیاد در رژیم غذایی این افراد است ، همین امر ( فیبر بالا در رژیم غذایی و درمان یبوست ) باعث می شود شخص به سرطان روده ی بزرگ مبتلا نشود .

در ضمن در مورد مصرف پروتئین های حیوانی و نگرانی افراد که اظهار می دارند بخش مهم رژیم غذایی در افراد گیاهخوار حذف شده است باید گفت فاکتور گرفتن از این گروه غذایی ( پروتئین های حیوانی ) نه تنها برای بدن و سلامت جسمی مضر نیست و کمک به طول عمر و جوان ماندن انسان می کند بلکه در سلامت روح نیز موثر است و تا حد زیادی حالات منفی روحی را ( علائم افسردگی و… ) از بین می برد .

اگر رژیم های گیاهخواری در ابتدا به نظرتان سخت و طاقت فرسا می آید ، می توانید ابتدا روش غلط تغذیه را به شیوه ای تقریبا قابل قبول تغییر دهید ، مثلا مصرف مواد قندی نظیر نوشابه یا منابع اشباع شده از چربی را به حداقل برسانید و به تدریج کاملا قطع کنید ، سپس یک رژیم گیاهخواری را انتخاب کرده و از آن استفاده کنید .

ما در این جا سعی نداریم شما را تشویق به گیاهخواری کنیم تنها مقصود نمایان کردن فواید گیاهخواری است وبیان این که افراد گیاهخوار نه تنها با منع خود از استفاده ی برخی فرآورده ها متحمل ضرری نمی شوند بلکه کلید جوانی و طول عمر را نیز با این انتخاب در دست دارند .

همچنین با کمی دقت در می یابیم که منابع غذایی افراد گیاهخوار در دسترس تر از افراد دیگر است ، چه بسا دام هایی که برای رشد از تغذیه ی مناسبی برخوردار نیستند و یا در شرایطی غیر طبیعی پرورش داده شده و برای تامین نیاز مردم وارد بازار می شوند .

در پایان باید گفت به جای تهیه انواع دارو های مختلف برای درمان بیماری هایی که به سراغتان آمده است رژیم غذایی خود را تغییر داده و با مصرف بیشتر گیاه ها و سبزیجات سلامت خود را بدست آورید .

اشتراک گذاری این مطلب در :