گوش پاک کن و توصیه هایی درخصوص آن !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : اکتبر 4, 2019
گوش پاک کن و توصیه هایی درخصوص آن !

در این مقاله قصد داریم توصیه هایی را درخصوص گوش پاک کن بازگو کنیم ؛ برای استفاده بهتر از گوش پاک کن بهتر است این توصیه ها را جدی بگیرید !

بهتر است در استفاده از گوش پاک کن دقت بیشتری داشته باشید و سعی کنید با آن به گوش خود آسیب نزنید و توصیه های مهم در این زمینه را در نظر بگیرید گوش شما بسیار حساس است اجازه ندهید با گوش پاک کن به آن آسیبی وارد شود

شاید شما نیز شنیده باشید که بسیاری از افراد از طریق گوش پاک کن به گوش خود آسیب رسانده‌اند و در برخی مواقع سبب ناشنوایی خود شده‌اند. در این میان کودکانی که برای تمیز کردن گوش خود یا کنجکاوی از این وسیله استفاده می‌کنند بیشتر از سایرین به گوش خود آسیب می‌زنند.

گذشته از آسیب‌هایی که گوش پاک کن به گوش وارد می‌کند ضررهای دیگری نیز دارد. گفته می‌شود که گوش پاک کن برای برطرف کردن جرم گوش استفاده می‌شود درحالی که مقادیر مشخصی از جرم گوش برای سلامتی گوش لازم است.

جرم موجود در گوش خواص ضد باکتریایی و ضد قارچ دارد که از خشک شدن گوش جلوگیری می‌کند. این ماده نوعی تمیزکننده طبیعی برای گوش محسوب می‌شود که نباید از آن غافل شد.

مقدار جرم گوش، رنگ و حالت آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به طور معمولی سطح خارجی گوش را می‌پوشاند. هر وسیله‌ای که از خارج شدن و بیرون آمدن این جرم از درون گوش جلوگیری کند بهتر است استفاده نشود. علاوه بر گوشی‌های هدفون که باید استفاده از آن‌ها را کاهش داد، موهای زیاد گوش،  حفره باریک گوش و رشد استخوان و غضروف‌های گوش و شنا کردن در آب سرد ممکن است از خروج این جرم‌ها از گوش جلوگیری کند. گاهی استفاده از گوش پاک کن سبب می‌شود که جرم گوش بیرون نیاید یا حتی به داخل رانده شود.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :