جدیدترین مطالب امروز

گوشت بلدرچین و توصیه به مصرف آن در دوران بارداری

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

گوشت بلدرچین و توصیه به مصرف آن در دوران بارداری

بهتر است گوشت بلدرچین را در دوران بارداری مورد مصرف قرار دهید. برای آشنایی بیشتر با فواید گوشت بلدرچین برای بانوان باردار لطفا تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

تغذیه در دوران بارداری بانوان از اهمیت بالایی برخوردار است ؛ رسیدن مواد غذایی مفید و سالم بمنظور حفظ سلامت مادر و جنین بسیار مؤثر است ؛ از این رو ما در این مقاله قصد داریم به بررسی فواید مصرف گوشت بلدرچین برای بانوان باردار بپردازیم که میتواند تأثیرات مثبتی در سلامتی مادران آینده داشته باشد.

بسیاری از خانم‌های حامله، از تهوع و استفراغ شدید در رنجند. در طب سنتی باور بر این است که بوجود آمدن تهوع و استفراغ به علت ناتوانی معده، بالا بودن رطوبت معده، ضعیف بودن هضم، ناتوانی کبد یا روانه شدن حجم بالایی از مواد زائد به سمت معده، اتفاق می‌افتد.
در این صورت، می‌توان گوشت بلدرچین و کبک را در رژیم غذایی خانم‌های باردار قرار داد تا تهوع بارداری کمتر شود. از طرف دیگر، جنین به غذای لطیف و خون کافی برای رشد مناسب احتیاج دارد، بنابراین قرار دادن حجم مناسبی از گوشت بلدرچین در برنامه غذایی یک خانم باردار می‌تواند به سلامت و رشد بهتر جنین نیز کمک کند.

باز هم در مورد گوشت‌های لطیفی مانند گوشت کبک و بلدرچین به سردی و گرمی آنها چندان توجه نمی‌شود و بیشتر به‌خاطر لطیف بودنشان، توصیه می‌کنیم افرادی که معده ضعیفی دارند، خانم‌های باردار، سالمندان یا بیمارانی که دوره نقاهت را می‌گذرانند، این نوع گوشت را در برنامه غذایی خود بگنجانند.

منبع : سلامت ایران

مرتبط ها

قالب خبری