جدیدترین مطالب امروز

گل های مصنوعی باید مرتب گردگیری شوند

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

گل های مصنوعی باید مرتب گردگیری شوند

برخی گل های مصنوعی را به جهت جنش آن ها ( مانند گل هایی با جنس پر ، بلندر و… ) نمی توان مورد شستشو قرار داد ، به همین جهت باید مرتبا غبارزدایی شوند .

از روش های تمیز کردن گل های مصنوعی و زدودن گردوغبار از آن ها استفاده از نمک دانه درشت می باشد ؛ به این ترتیب که گل های مصنوعی و نمک را درون یک نایلون ، کیسه و… قرار می دهید و شروع به تکان دادن می کنید ، با برخورد نمک به گل های مصنوعی آلودگی ها از گل ها جدا شده و باعث شفاف شدن گل های مصنوعی می گردد . اما واقعا چه مقدار باید به تکان دادن کیسه ی حاوی گل و نمک ادامه داد !؟ اینکار چه مقدار رضایت شما را به دست خواهد آورد ؟! در ادامه روش های شستشوی صحیح گل های مصنوعی را که به مراتب راحت تر از روش ذکر شده است با هم بررسی می کنیم .

راحت ترین و همیشه در دسترس ترین روش ، استفاده از مایع ظرف شویی است ، مقداری مایع ظرف شویی را درون یک لگن آب حل کنید و گل های مصنوعی را درون آن قرار دهید . توجه داشته باشید که برای این کار از آب سرد استفاده کنید ، چراکه آب با درجه حرارت بالا می تواند باعث شل شدن گل های مصنوعی شده و ظاهری نامناسب را برای آن ها به همراه داشته باشند که در این صورت شما مجبور به استفاده از آهار هستید . ( استفاده از آب ولرم تنها برای گل های مصنوعی با جنس پارچه مجاز است ) .

علاوه بر آب و مایع ظرف شویی برای شستشوی سرپا و در محیط گلدان های بزرگ که به سختی قابل حمل هستند می توانید از اسپری آب و سرکه استفاده کنید . این محلول را به راحتی می توانید تهیه کنید ( مخلوط کردن آب و سرکه ) ، سپس بر روی برگ و گل های مصنوعی اسپری کرده و با دستمالی اغدام به پاک کردن آن نمایدد .

مورد قابل توجهی که وجود دارد این است که تمام روش های فوق ، برای گل های مصنوعی با جنس پارچه ، پلاستیک و… ( قابل شستشو ) مورد استفاده واقع می شوند . در خصوص گل های مصنوعی تهیه شده از پر ( در رنگ های مختلف ) ، در واقع هیچ روش شستشویی وجود ندارد ؛ برای این گونه گل های مصنوعی اگر از آب گرم استفاده کنید پر ها رنگ خود را پس می دهند ( بهره بردن از آب سرد تنها روند تغییر رنگ را کند می کند ) ، درثانی رسیدن آب به گل های مصنوعی باجنس پر باعث ول شدن چسب آن ها و ازهم پاشیدگی گل می گردد . تنها روش موثر در این مورد گردگیری با فواصل زمانی کوتاه مدت است .

مرتبط ها

قالب خبری