جدیدترین مطالب امروز

گل های شاخه ای را تا چند هفته نگهدارید

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

گل های شاخه ای را تا چند هفته نگهدارید

شاید از سخت ترین کار ها نگهدای گل در گلدان آب باشد ، اگر اتفاق نیفتاده که شاخه گلی را تا دو هفته نگهداری کنید نکات زیر را خوانده و به آن ها عمل کنید .

نگهداری گلدان در خانه نشاط خاصی به همراه دارد ، پیش از این در مورد گل های آپارتمانی و قواعد کلی نگهداری آن ها نکاتی را بیان کردیم ، در ادامه نیز قصد داریم راهکارهایی را برای طول عمر هرچه بیشتر گل های شاخه ای در خانه ارائه دهیم .

از خرید و مغازه ی گلفروشی شروع می کنیم ! اینکه شما چه گلی را انتخاب می کنید به سلیقه ی شخصیتان بستگی دارد اما توجه داشته باشیذ که ساقه ، گلبرگ ها و برگ ها باید حالت شاداب داشته باشند و محکم باشند ، نرم بودن ساقه و شل بودن بخش کاسبرگ نشان از پوسیدگی گل و طی کردن روند پژمرده شدن دارد ، این اتفاق با فرسوده شدن مسیرهای آبرسانی در ساقه به بخش های مختلف گل بالاخره اتفاق می افتد اما فراموش نکنید که ما به دنبال افزایش طول عمر گل در خانه هستیم پس در ابتدا باید گل خریداری شده تازه باشد ، درخصوص گل رز تست شل بودن و یا محکم بود کاسبرگ کاملا دقیق است و می توانید از آن بهره ببرید . از فروشنده نیز بخواهید که ساقه ی گل ها را کوتاه نکند .

و اما مسافرت چند ساعته ی گل ها ! هنگامی که شما گل ها را خریداری می کنید و آن ها را از آب ( منبع تغذیه ) و هوای خنک گلفروشی خارج می کنید ، مدت زمانی را آن ها در شرایطی نامساعد خواهند گذراند ؛ بهترین کار آن است که سطلی آب به همراه داشته باشید تا مسافت مورد نظر را گل ها درون آب قرار بگیرند ، اگر چنین کاری را انجام نمی دهید ، از فروشنده بخواهید انتهای گل ها را درون یک روزنامه ی نمناک بپیچد .

در منزل نیز پیش از آنکه گل ها را درون گلدان مناسب قرار دهید ، آن بخش از برگ ها را که درون آب قرار می گیرند از ساقه جدا کنید ( این کار در بلند مدت باعث تمیز ماندن آب گلدان می شود ) . ترجیحا گلبرگ های پلاسیده را نیز از گل ها جدا کنید . اکنون زمان کاری رسیده است که گلفروش را از انجام آن منع کردید ! بریدن انتهای ساقه ی گل ها . برای این کار 3 تا 5 سانت از انتهای ساقه ها را با زاویه ی 45 درجه ببرید ، با این کار در جذب آب و مواد مغذی به گل ها کمک کرده اید و همچنین مانع از ورود هوا به صورت مستقیم به درون ساقه می شوید ، این کار را هر روز انجام دهید ( اما به میزان اندک و نه به اندازه ی 3 تا 5 سانت ) .

و اکنون زمان مرحله ی آخر رسیده ، گلدانی را با آب داغ و مایع خوب و تمیز بشویید و برای آب درون آن نیز از آب مقطر یا آب بدون املاحی که برای اتوبخار ها استفاده می کنید بهره ببرید .

اضافه کردن مقدار اندکی وایتکس ( در حد چند قطره در گلدانی با سایز متوسط ) گاها پیشنهاد می شود اما استفاده از غذای گل ( از گلفروشی ها تهیه شود ) بیشتر توصیه شده است . این کار به منظور رساندن مواد مغذی از طریق آب به گل می باشد . اضافه کردن یک حبه قند و یا یک عدد قرص آسپرین نیز از موارد تست شده است که البته چندان تاثیرگذار نیست ، یک تجربه ی فوق العاده در این زمینه استفاده از لیموناد است .

گل ها را در جای خنک نگهداری کنید ( هر روز صبح آن ها را در آب یخ بگذارید ) و از تابش مستقیم نور خورشید دور کنید ، پاشیدن آب به گل ها نیز می تواند آن ها را تازه نگهدارد و در پایان ، یک سکه را همیشه در ته گلدان خود بیندازید .

مرتبط ها

قالب خبری