گل قند دارویی طبیعی و مؤثر در رفع ویار بانوان

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژوئن 20, 2018
گل قند دارویی طبیعی و مؤثر در رفع ویار بانوان

یکی از داروهای مؤثر و البته کاملا طبیعی برای رفع و کنترل ویار بانوان ، داروی گل قند است که در این مقاله می خواهیم بیشتر پیرامون این داروی طبیعی صحبت کنیم .

داروی گل قند ، تاثیرات مثبت زیادی روی کاهش ویار زنان باردار میگذارد و باعث رفع این حالت در بانوان می شود .

یکی از متخصصان طب سنتی با اشاره به راهکارهای پیشگیری از ویار بارداری گفت : مصرف گل قند در درمان این مشکل مادران باردار بسیار موثر است .

مهدی برهانی ، در ارتباط با دوران بارداری و رفع مشکلات ناشی از آن از طریق طب سنتی اظهار داشت : بهتر است مادران باردار هنگام بارداری از مصرف داروهای گیاهی و شیمیایی حتی الامکان خودداری کنند و در صورت ضرورت حتما با پزشک خود مشورت داشته باشند .

وی افزود : با اشاره به اینکه تجویز داروهایی ، همچون : آهن و اسید فولیک برای مادران باردار به دلیل فقر آهن و کم ‌خونی توصیه می ‌شود گفت : یکی از علل کم خونی می ‌تواند جذب نامناسب آهن از طریق دستگاه گوارش باشد و در صورتی که بتوانیم این روند را تغییر بدهیم در درمان کم‌ خونی به میزان زیادی موفق بوده ‌ایم .

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی کاشان با اشاره به ویار بارداری گفت : این مشکل سبب کاهش تغذیه مناسب مادر شده و می ‌تواند سبب ضعیف شدن مادر و جنین شود ؛ لذا استفاده از داروی گل قند که ترکیبی از گل محمدی و عسل است برای رفع این مسئله پیشنهاد می گردد .

این متخصص طب سنتی با بیان اینکه داروی گل قند در داروخانه ‌های کشور نیز موجود است گفت : گل قند ماده اضافه ‌ای که در معده سبب بروز ویار می شود را برطرف کرده و مادر با مصرف روزی 2 قاشق مرباخوری گل قند می‌ تواند از بروز این مشکل در خود جلوگیری نماید ؛ همچنین ممکن است مصرف این ماده از زردی نوزاد هنگام تولد نیز بکاهد.

برهانی با تاکید بر اینکه مشکلات عصبی در خانواده ‌ها عوارض زیادی بر روی مادر و جنین دارد نیز خاطرنشان کرد : بروز بسیاری از سندرم‌ های مختلف در نوزاد که علل ناشناخته دارد ، ناشی از مشکلات عصبی در دوران بارداری بوده ؛ لذا به خانواده‌ ها و مادران باردار توصیه می‌ شود از قرار گرفتن در محیط‌ های پراسترس همراه با تنش عصبی به شدت خودداری کنند .

منبع : فارس

اشتراک گذاری این مطلب در :