جدیدترین مطالب امروز

گل سرخ و عطر درمانی برای ناراحتی جسمی و روحی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

گل سرخ و عطر درمانی برای ناراحتی جسمی و روحی

گل های خانواده ی گل سرخ از تنوع بالایی برخوردار هستند ، همانطور که تنوع درمان بیماری های روحی و جسمی متنوع بوده و به طب سنتی و پزشکی امروز محدود نمی شود .

عطر درمانی را شاید بتوان یکی از شاخه های طب سنتی به شمار آورد که در آن فرد با استفاده از عطرهای موجود در طبیعت مانند گل سرخ و مشتقات آن به درمان بیماری های روحی و جسمی افراد می پردازد ، به این شاخه از علم درمان آروماتراپی یا عطر درمانی می گویند و امروزه به صورت کمکی یا حتی جایگزینی به عنوان بسیاری از درمان ها کاربرد دارد .

عطر گل سرخ نیز یکی از 150 نوع عطر درمانی موجود در عصر حاضر می باشد و همانطور که گلبرگ های گل سرخ و خانواده ی آن خاصیت درمانی داشته و می توانند با ماست ، کیک و… میل شوند ، از عطر گل سرخ نیز در درمان ناراحتی های روحی و جسمی می توان بهره برد ؛ به عنوان مثال از گلاب ( تهیه شده از گل محمدی و خانواده ی گل سرخ ) برای تسکین بخشیدن به اعصاب و خواب در افراد میگرنی استفاده می شود .

مهم ترین خواص عطر گل سرخ ، درمان افسردگی و بی نشاطی در افراد است و در درجه ی بعد خواص عطر گل سرخ را می توان متوجه از بین بردن عفونت ها و کوفتگی ها دانست . در خصوص رنج سنی مجاز به استفاده از این درمان نیز باید گفت عطر گل سرخ به دلیل ملایمت و انعطاف بسیاری که در درمان دارد همچنین نداشتن عوارض جانبی ، می تواند در تمام گروه های سنی حتی خردسالان مورد استفاده قرار بگیرد .

در خصوص در مان افسردگی به کمک عطر گل سرخ توسط متخصص درمانی ، توصیه می شود فرد شیشه ی عطر گل سرخ را طبق دستورالعمل ( چند روز و چند ساعت در هفته ) ، با استفاده از شعله ای اندک یا بخار گرم کرده و محیط خانه ، محل کار یا هر جایی که در آن مستقر است را با عطر گل سرخ عطرآگین کند و در مدت زمان مشخص شده در آن استنشاق نماید . با این حال به نظر می آید رفتن به طبیعت و لذت بردن از هوای تازه و عطر فرح بخش گل سرخ به عنوان یکی از راه های پیشگیری از افسردگی چندان نامعقول به نظر نرسد !

عطر گل سرخ در تنظیم دوران قاعدگی خانم ها و نظم بخشیدن به دوران مناسب جهت باردار شدن بسیار مناسب است ، از این درمان برای مرد ها و بالا بردن میل و توان جنسی نیز استفاده می شود .

استفاده از اسانس طبیعی گل سرخ بسیار کارآمد تر از سانس های گرفته شده به کمک الکل می باشد ، برای این منظور باید حجم بالایی از گلبرگ های گل سرخ را در روغن زیتون خیس کنید و برای مدت طولانی به مراقبت های لازم پرداخته تا عطر ( اسانس ) گل سرخ از گلبرگ ها جدا شوند .

مرتبط ها

قالب خبری