گل ختمی و اطلاعاتی درباره خواص این گیاه

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : اکتبر 22, 2019
گل ختمی و اطلاعاتی درباره خواص این گیاه

در این مقاله قصد داریم از خواص گل ختمی صحبت کنیم ؛ گیاهی که می تواند در درمان بیماری های گوناگونی مؤثر واقع شود ؛ برای آشنایی بیشتر با گل ختمی همراه ما باشید .

در این بخش درباره خواص گل ختمی اطلاعات مفیدی را ارائه می دهیم . داروی گیاهی برای درمان چه بیماری هایی است  و بطور کامل این گیاه را به شما معرفی می کنیم

در یونان باستان، گل ختمی را با عسل می‌جوشاندند و برای درمان زخم‌ها، اسهال خونی، درد سیاتیک و دندان درد استفاده می‌کردند. همچنین برگ‌های این گیاه برای درمان گازگرفتگی و سوختگی شفابخش است.

قسمت‌های مختلف گل ختمی از جمله گلبرگ‌ها، برگ، ریشه و ساقه خواص دارویی متفاوتی دارند. بیشترین کاربرد ختمی برای درمان مشکلات تنفسی و برونشیت است. همچنین گل ختمی در درمان مشکلات مرتبط با التهاب دستگاه گوارش موثر است و می‌تواند در کاهش التهاب لثه نوزادان در زمان دندان درآوردن آنها مفید باشد.

علاوه بر این می‌توان عصاره ریشه و ساقه گل ختمی را برای درمان سوختگی‌ها و زخم‌های پوستی استفاده کرد و درمانی موثر برای کاهش قرمزی و سوزش ناشی از اگزماست.

اخیرا، گل ختمی در درمان مشکلات گوارشی از جمله سوزش معده، سوء هاضمه، کولیت زخمی و زخم معده استفاده می‌شود. همچنین محققان در نظر دارند تا کارآیی ختمی را به عنوان درمان طبیعی برای کنترل قندخون در دیابتی‌ها مورد بررسی قرار دهند.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :