جدیدترین مطالب امروز

گلیوم نوعی سرطان مغزی که به آلرژی های فصلی مرتبط است !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

گلیوم نوعی سرطان مغزی که به آلرژی های فصلی مرتبط است !

گلیوم که نوعی بیماری سرطان مغزی می باشد ، با حساسیت های فصلی ( آلرژی های فصلی ) در ارتباط است ؛ در این مقاله بیشتر در این خصوص خواهید خواند .

بهتر است بدانید آلرژی های تنفسی خطرات زیادی برای مبتلایان در بر دارند و می توانند موجب بروز حملات مغزی کشنده در مبتلایان شوند .

محققان تحقیقات مختلفی در این زمینه انجام داده اند و متوجه شده اند بیماری گلیوم مرتب با آلرژی های فصلی می باشد و درصدد رفع این عارضه و پیشگیری از عارضه های مغزی در این بیماران هستند ؛ در دامه به سرطان مغزی گلیوم بیشتر اشاره خواهیم کرد و ارتباط آن را با آلرژی های فصلی خواهیم گفت .

مطالعه ی جدیدی بیان می ‌کند افرادی که به آلرژی ‌های تنفسی ، آسم و نوعی بیماری پوستی به اسم اگزما مبتلایند ممکن است کمتر به سرطان مغزی گلیوم مبتلا شوند .

به نقل از WebMD تیم بین‌ المللی محققان به بررسی بیش از ۴۵۰۰ بیمار مبتلا به گلیوم و نزدیک به ۴۲۰۰ بیمار بدون سرطان مغز پرداخت ، محققان دریافتند که سابقه آلرژی‌ های تنفسی ، آسم و اگزما با کاهش خطر ابتلا به گلیوم همراه است .

افرادی که آلرژی تنفسی یا اگزما داشتند ۳۰ درصد کمتر به این سرطان کشنده مغزی دچار می ‌شدند .

اگرچه این مطالعه رابطه‌ ای را بین بیماری‌ های آلرژیک و کاهش خطر گلیوم پیدا کرد ، برای اثبات یک رابطه علت و معلولی بین این عوامل طراحی نشده بود .

این مطالعه به صورت آنلاین در ژورنال اپیدمیولوژی سرطان ، شاخص ‌های زیستی و پیشگیری منتشر شد .

مؤلف مطالعه ، ملیسا باندی از مرکز سرطان کالج پزشکی بیلور در یک نشست خبری گفت : ” مطالعات پرشمار دیگری این رابطه را نشان داده‌اند ، ما می‌خواستیم از این رابطه در بزرگترین مطالعه‌ ای که تا کنون انجام شده مطمئن شویم ، حالا احساس می ‌کنیم که زمان برداشتن قدم ‌های بعدی در حیطه تحقیقات فرا رسیده است ، این قدم‌ های بعدی شناخت مکانیزم ‌های پشت این رابطه می‌ باشد . ”

منبع : سلامانه

مرتبط ها

قالب خبری