گلوتاتیون سفیدکننده ای قوی با تاثیرات مخرب بر عملکرد پوست

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : فوریه 12, 2016
گلوتاتیون سفیدکننده ای قوی با تاثیرات مخرب بر عملکرد پوست

گلوتاتیون از جمله داروهایی است که به منظور شفاف سازی پوست به صورت جداگانه مصرف می شود ، بعلاوه آنکه در ساخت محصولات زیبایی نیز کاربردهای فراوان دارد .

گلوتاتیون ماده ای ناشناخته برای بدن نیست ، بلکه آنتی اکسیدانی است که به طور طبیعی توسط کبد در بدن تولید می شود ؛ اما می توان این آنتی اکسیدان را به صورت کمکی نیز در شکل قرص به بدن وارد کرد ( مانند ویتامین ها که به شکل کمکی مصرف می شوند ) . نکته حائز اهمیت در مصرف گلوتاتیون این است که گاهی مصرف قرص ها به منظور رفع کمبود بدن است و گاهی به منظور بهره گیری از ویژگی های ظاهری ایجاد شده توسط دارو !

گلوتاتیون اگر به صورت روزانه و مرتب مصرف شود باعث سفیدی و صاف شدن چهره خواهد شد ، اما آیا وارد کردن این حجم از گلوتاتیون در بدن لازم است ؟ هرچند وظیفه ی گلوتاتیون کنترل استرس است و سفیدکنندگی توسط آن با حذف رادیکال های آزاد اتفاق می افتد ولی قطعا همین ویژگی های مثبت ، با مصرف بیش از اندازه عوارضی را هم در پی خواهند داشت !

گلوتاتیون و جوانسازی پوست :

همانطور که اشاره کردیم ، گلوتاتیون موجب رفع استرس و در نتیجه روشن سازی پوست می شود ، علاوه بر این رفع لکه های ایجاد شده به دلیل افزایش سن ، درمان لکه های پوستی و جلوگیری از تیرگی پوست در حوزه فعالیت های این قرص به حساب می آید . عمده تاثیرات مثبت گلوتاتیون بر روی پوست و زیبایی است و تمام این فعالیت ها را با پیروی از یک اصل انجام می دهد : ” افزایش دادن سرعت تولید سلول های سالم پوستی ” .

رازهای گلوتاتیون در محصولات زیبایی :

احتمالا همه خانم ها از وجود سرب در لوازم آرایشی دل خوشی ندارند ، اما به هر حال وجود اندکی سرب در تمام لوازم آرایشی طبیعی است ، بنابراین فرد ملاک انتخاب خود و مقایسه خوب و بد بودن لوازم آرایشی را میزان کم و زیاد بودن سرب موجود در آن قرار می دهد ؛ تولید محصولات زیبایی مرتبط با پوست نیز از این قاعده مستثنی نیستند ، محصولاتی مانند صابون های ضد چروک و… همگی از درصدی گلوتاتیون استفاده می کنند ، البته نه همه ی محصولات ، اما گروهی که از گلوتاتیون در ترکیبات سازنده خود بهره نمی برند به مراتب رضایت کمتری را از سمت مصرف کنندگان دریافت خواهند کرد . دلیل بالابودن اثربخشی محصولاتی که از گلوتاتیون کمک می گیرند این است که این آنتی اکسیدان به منافذ پوست وارد شده و ناخالصی ها ، فلزات سنگین ومضر و… را از پوست خارج می کند .

آسیب هایی که گلوتاتیون در پی دارد :

مانند هر داروی دیگری ، گلوتاتیون نیز ممکن است با واکنش های آلرژیک همراه باشد ؛ اگر گلوتاتیون برای شما ایجاد حساسیت کند ، پوستتان متورم و قرمز خواهد شد ، در این حالت مصرف قرص را قطع کرده و برای درمانگیری موثر به پزشک مراجعه کنید . تغییر عملکرد پوست و برهم خوردن نظم هورمونی از دیگر تاثیرات مخرب گلوتاتیون است که به مراتب سخت تر از تورم و التهاب آن می باشد چراکه این واکنش ها از بحث آلرژیک خارج شده و به عنوان عوارض دارو شناخته شده اند .

از دیگر معایت گلوتاتیون می توان به ویژگی سرطان زایی اشاره کرد ، البته نگران نباشید ، این قرص به تنهایی تولید سلول های سرطانی نمی کند بلکه زمانی که با هیدروکینون همراه باشد چنین تاثیری خواهد داشت ؛ به همین علت اگر می خواهید از گلوتاتیون استفاده کنید ، توضیح محصول را مطالعه کرده و مطمئن شوید پایه تولید متکی بر هیدروکینون نیست .

اگر گلوتاتیون بر پایه هیدروکینون نباشد عوارضی در پی خواهد داشت ؟

همانطور که اشاره شد برهم خوردن نظم هورمونی و اختلال در عملکرد طبیعی پوست ( اگر احتمال بروز آلرژی را نادیده بگیریم ) از عوارض گلوتاتیون هستند . خارج از این سه مورد ، گلوتاتیون نیز مانند هر داروی دیگری در ترکیبات خونی اثر گذاشته و این امر می تواند کبد را که مسئولیت پاکسازی خون را برعهده دارد با مشکلاتی همراه کند . علاوه بر آسیب کبدی ، بی خوابی ، تهوع ، استفراغ ، سردرد و سوءهاضمه نیز از عوارض گلوتاتیون محسوب می شوند .

اشتراک گذاری این مطلب در :