جدیدترین مطالب امروز

گلابی خاردار میوه ای از خانواده کاکتوس ها با طعمی خوشمزه

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

گلابی خاردار میوه ای از خانواده کاکتوس ها با طعمی خوشمزه

در این مقاله قصد داریم شما را با طعم و مزه نوعی میوه خاص از خانواده کاکتوس ها آشنا کنیم؛ پیشنهاد می کنیم برای تجربه شیرین مزه گلابی خاردار همراه این مقاله باشید.

گلابی خاردار چه طعمی دارد ؟
اگر به خانواده کاکتوس ها علاقه داشته باشید حتما نام کاکتوس خاردار یا گلابی خاردار که از میوه های پر خاصیت متعلق به خانواده کاکتوس ها است را شنیده و عکس های زیبای آن را تماشا کرده اید.

این میوه که روی برگ های کاکتوس نوپالس رشد کرده و به گل کاکتوس نیز شهرت دارد بر خلاف ظاهر عجیب و غریب و پوست سفت آن، گوشت نرم و بسیار خوشمزه ای دارد.

گلابی خاردار به دلیل طعم هندوانه ای بسیار قوی و رایحه خیار مانند و گل دارش شناخته شده و به نظر برخی افراد طعم توت فرنگی و تمشک نیز در آن احساس می شود. این میوه طعم متمایل به شیرین دارد.

بافت گلابی خاردار چگونه است ؟
ظاهر گلابی خاردار در نگاه اول شما را به یاد میوه اژدها می اندازد. این میوه مانند اکثر ملون های رسیده سفت نیست و بر خلاف خارهای روی پوستش کمی نرم و اسفنجی به نظر می رسد.

گوشت داخلی گلابی خاردار کمی لزج است که شما را به یاد طالبی بیش از حد رسیده یا خیار پوست گرفته می اندازد. به علاوه چند دانه کوچک داخلش دارد که اگرچه قابل خوردن هستند اما اغلب افراد ترجیح می دهند آن ها را نخورند.

اگر با خوردن دانه ها مشکل نداشته باشید می توانید به سادگی میوه را برش زده و به طور کامل آن را میل کنید، در غیر این صورت بهتر است قبل از خوردن دانه ها را خارج کرده و یا مانند هندوانه، در حین خوردن آن ها را یکی یکی بیرون بیندازید.

نحوه مصرف گلابی خاردار ؟
گلابی خاردار به دلیل بافت نرم آن اغلب در اسموتی ها و آب میوه ها استفاده می شود اما می توان از آن در سالاد و غذاهای دیگر نیز بهره برد.

منبع : thrivecuisine

مرتبط ها

قالب خبری