جدیدترین مطالب امروز

گریم چه اثرات منفی روی پوست بازیگران دارد ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

گریم چه اثرات منفی روی پوست بازیگران دارد ؟

از موارد لاینفک هنر بازیگری ، گریم است ؛ بازیگران برای ایفای نقش های خود محکوم به گریم کردن هستند ؛ اما آیا از تأثیرات منفی گریم روی پوست خود هم اطلاعی دارند ؟

بازیگران و هنرپیشه هایی که گریم می کنند باید بدانند که این امر آسیب های زیادی به پوست آنان وارد می کند و مواد شیمیایی موجود در مواد گریم می تواند باعث اختلالات زیادی در بدن آنان شود

کارشناسان اعلام کرده‌اند استفاده از گریم‌‌ های آرایشی و یا حتی رنگ‌ های آرایشی که بسیاری از والدین از آنها برای طراحی بر روی صورت کودکان خود در جشن‌ها استفاده می‌ کنند می تواند سبب ابتلای افراد به بیماری سرطان شود.

گفتنی است، اکثر این محصولات باعث ایجاد آکنه، تومورهای سرطانی و حتی سرطان سینه در بانوان می‌شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، کارشناسان موادی چون پارابن و فتالات را که به طور گسترده در محصولات آرایشی‌ بهداشتی استفاده می‌شود را عامل جدی ابتلا به سرطان و سایر بیماری‌ها در افراد می‌دانند.

براساس تحقیقات پژوهشگران دانشگاه بیل محصولات آرایشی‌ بهداشتی و محصولاتی که برای گریم صورت بکار می‌رود دارای سمومی درون خود هستند که می‌تواند افراد را در معرض ابتلا به انواع سرطان‌ها قرار دهد.
در محصولات آرایشی به طور معمول از پارابن برای جلوگیری از رشد کپک و باکتری استفاده می‌شود همچنین از ماده شیمیایی دی‌اتیل فتالات که در زنان باعث ابتلا به سرطان می‌شود.

استفاده از این نوع محصولات آرایشی همچنین می تواند سبب اختلال در هورمون‌های بدن,بروز نقایص مادرزادی, مشکلات عصبی حین تکامل جنین در زنان باردار ,حتی نازایی در زنان شود.

موارد بسیاری از بروز مشکلات پوستی و آلرژی بویژه در کودکان در نتیجه استفاده از این نوع محصولات رنگی تا به حال در دنیا اتفاق افتاده است.

از این رو پزشکان توصیه می‌کنند افراد حتماً قبل از استفاده از این محصولات آنها را مورد تست آلرژی انجام دهند و همینطور مدت زمان استفاده از آنها را بسیار محدود کنند و در صورت بروز هرگونه التهاب سریعاً به مراکز درمانی مراجعه کنند.

تا به حال هنرپیشه‌های متعددی در دنیا در اثر استفاده از محصولات گریم دچار آسیب‌های پوستی شدید و حتی بیماری‌های مزمن طولانی مدت شده‌اند.

منبع: دکترسلام

مرتبط ها

قالب خبری