جدیدترین مطالب امروز

گاوزبان گلی با اصالت آفریقایی در دنیا

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

گاوزبان گلی با اصالت آفریقایی در دنیا

از خواص بارز و انگشت نمای گل گاوزبان آرام بخش بودن آن و تقویت اعصاب است ، از این رو استفاده از دم کرده ی آن در مجالس عزا برای بهبود حال عمومی توصیه می شود .

گل گاوزبان در معنا یعنی گلی با برگ های آبی ! این اسمی است که کاملا شکل ظاهری گیاه را توصیف می کند . گل گاوزبان از آفریقا به دیگر مناطق کره زمین راه پیدا کرده و خود را گسترش داده است . از گل ، برگ و سرشاخه های این گیاه می توان به منظور طب سنتی و داروهای خانگی استفاده کرد و بهره برد ( استفاده از گل گاوزبان به صورت دم کرده می باشد ) . علت اهمیت فوق العاده ی گل گاوزبان غنی بودن این گیاه از اسید های چرب ( اسید های ضروری مورد نیاز بدن ) می باشد . اگر می خواهید از جمله کسانی باشید که فصل گلدهی این گیاه را از دست نمی دهند باید از اردیبهشت تا شهریور را آماده و هشیار باشید .

همانطور که گل گاوزبان اسم های دیگری نیز دارد که در مناطق خاصی و در زبان های محلی کاربرد دارد ، گل های آن نیز علاوه بر آبی ، به رنگ سفید یا بنفش نیز رشد می کنند . علاوه بر دم کرده ی گل گاوزبان می توانید از شربت این گیاه هم بهره ببرید ( گیاه را خیس کرده و از شربت آن استفاده کنید ) .

کشاورزان بعد از دوره ای کشاورزی ، جهت آماده سازی خاک و جدا کردن سدیم ، کلر ، پتاسیم و… از خاک می توانند یک دوره گل گاوزبان در خاک خود کشت کنند ، این گیاه منیزیم ، کلسیم و… را از خاک گرفته و جذب خود می کند .

خاصیت بارز و شناخته شده ی گل گاوزبان آرامبخش بودن و مقابله با استرس و اضطراب است و به همین جهت برای درمان بی خوابی ، افزایش قدرت تمرکز و حواس پنجگانه نیز مورد استفاده قرار می گیرد .

علاوه بر تاثیرات مثبت و گسترده ای که گل گاوزبان بر روی سیستم عصبی مغز می گذارد ، بر روی ایمنی کلی بدن نیز تاثیرگذار بوده و همچنین می تواند بر فعالیت های خونی کنترل داشته باشد . مقابله در برابر بیماری های سرطان ، روماتیسم و انواع حساسیت ها از جمله خواص گل گاوزبان می باشد .

گل گاوزبان همچنین مقوی قلب و عروق ، تصفیه کننده ی خون ، مسهل و ادرار آوری نیز می باشد .

مرتبط ها

قالب خبری