جدیدترین مطالب امروز

کیوی میوه ای ضد سرماخوردگی در فصول سرد سال ؟!!!

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

کیوی میوه ای ضد سرماخوردگی در فصول سرد سال ؟!!!

یکی از میوه هایی که هم دارای طعم بسیار خوبی می باشد و هم خواص جالب توجهی دارد ، کیوی است ، میوه ای خوشمزه که ازجمله میوه های ضد سرماخوردگی نیز محسوب می شود .

کیوی از جمله میوه هایی است که خواص و فواید بسیاری دارد ، این میوه سرشار از ویتامین c است که فواید بسیاری برای درمان سرماخوردگی دارد ، به همین دلیل استفاده از آن در فصول سرد سال برای جلوگیری از ابتلا به سرما خوردگی بسیار توصیه می شود .

وجود آنزیم های منحصر به فرد درون کیوی ، سبب نرم شدن گوشت می شود که این امر منجر به جذب راحتتر مواد گوشتی نیز خواهد شد .

برای بالا بردن مقاومت بدن به منظور جلوگیری از سرماخوردگی ، کیوی و سیر بخورید .

این درخواست یک پزشک عمومی است که توصیه کرده است برای جلوگیری از سرماخوردگی نیاز به بالا بردن ایمنی بدن دارید ، کیوی و سیر ، می توانند در بالا بردن مقاومت بدن در برابر سرماخوردگی ، بسیار نقش آفرین باشند .

اسفندیاری همچنین مصرف لیموشیرین ، شلغم و لبو را نیز به افراد توصیه کرد .

این پزشک عمومی سپس با بیان اینکه خوردن غذاهای گرم در روزهای سرد سال به منظور کاهش میزان ابتلا به سرماخوردگی اهمیت زیادی دارد ، از خانواده‌ ها خواست تا غذاهایی مثل انواع آش‌ ها را در برنامه غذایی این روزهای خود بگنجانند .

اسفندیاری غذاهای حاوی فلفل و ادویه ‌ها را محرک دانست و استفاده از آنها را به افراد سرماخورده توصیه نکرد .

این پزشک عمومی در ادامه ، فاصله گرفتن از افرادی که دچار سرماخوردگی شده‌ اند را به منظور جلوگیری از ابتلای سایر افراد حائز اهمیت دانست و افزود : ماسک زدن ، پرهیز از دست دادن و روبوسی کردن با افراد سرماخورده ، رعایت فاصله و… در پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی توصیه می ‌شود .

وی تاکید کرد : با هر عطسه فرد بیمار ، هزاران ویروس در هوای اطراف پخش خواهد شد که خود می ‌تواند باعث ابتلای دیگر افراد به سرماخوردگی شود .

اسفندیاری کودکان ، زنان باردار ، افراد مسن و افراد با بیماری ‌های نقص در سیستم ایمنی را جزو افراد پرخطر دانست و ادامه داد : این افراد باید حتما واکسن آنفلوآنزا بزنند .

اسفندیاری گفت : واکسن آنفلوآنزا افراد را در برابر همه بیماری ‌ها واکسینه نمی ‌کند و ممکن است با آمدن یک ویروس جدید فرد بیمار شود ، لذا باید افرادی هم که واکسن آنفلوآنزا زده ‌اند مراقب خود باشند و از نزدیک شدن به افراد بیمار خودداری کنند .

پس با رعایت نکاتی که گفته شد و به خصوص مصرف کیوی در این روزهای سرد ، از ابتلا به سرماخوردگی و درگیری با ویروس آنفولانزا جلوگیری کنید .

منبع : قدس آنلاین

مرتبط ها

قالب خبری