کورکومین ماده ای مؤثر و آنتی اکسیدانی قوی در زردچوبه

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : جولای 10, 2018
کورکومین ماده ای مؤثر و آنتی اکسیدانی قوی در زردچوبه

در این مقاله قصد داریم از ماده ای مؤثر و آنتی اکسیدانی قوی تحت عنوان کورکومین صحبت کنیم که جزء فعال زردچوبه می باشد و دارای خواص ضدسرطانی است .

با خواص کورکومین آشنایی دارید ؟ آیا می دانید که این ماده دشمن سر سخت سرطان است و با سلول های سرطانی به مبارزه می پردازد ؟

کورکومین به مقدار زیادی در زردچوبه وجود دارد. همه کشورها از زردچوبه برای رنگ دادن به غذا و گرفتن بوی بد مواد غذایی استفاده می کنند اما شاید ندانند که این ادویه چقدر برای سلامتی آنها مهم است.

تاثیر قوی کورکومین بر فعالیت متابولیک سلول در تومورهای سرطانی :

کورکومین بر فعالیت متابولیکی سلول در فنوتیپ های مختلف سرطان موثر می باشد.
تحقیقات جدید نشان می دهند که مقدار زیاد مواد مغذی که در زردچوبه وجود دارند ، توانایی خیلی خوبی در جلوگیری از عود کارسینوما ( سرطان ناشی از بافت اپیتلیال ) در غده تیروئید دارند.
تحقیقات جدید نشان می دهند که کورکومین ، یک روش درمان بی خطر و طبیعی برای سرطان می باشد.

تحقیقات جدید بر روی نقش کورکومین در مبارزه با سرطان ؟

در این تحقیقات ، سه نوع عصاره مختلف از ساقه های زیرزمینی ریشه زردچوبه جمع آوری شد ؛ تمام این عصاره های زردچوبه در شرکت بیوسالوس در شهر ناپل، کشور ایتالیا آماده شد.

درصد کورکومینی که از این عصاره ها به دست آمد، به ترتیب 65 ، 80 و 87 درصد بود. این عصاره ها در مورد سرطان پاپیلر تیروئید ، بر روی یک نمونه انسانی ، مورد آزمایش قرار گرفت.

مقایسه ای که در میان این سه عصاره انجام شد، نشان داد که درصد زیادی از کورکومین ، از رشد سرطان ، جلوگیری می کند ، هرچند که تفاوت زیادی در بین این سه عصاره وجود نداشت.

تمامی این عصاره ها حتی 48 ساعت پس از درمان ، اثرات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی قابل توجهی را آشکار کردند.

محققان این موضوع تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که کورکومین ، عاملی مهم و قوی در اداره کردن و درمان سرطان می باشد ؛ همچنین بر این باور هستند که می توانند از مواد مغذی موجود در زردچوبه ، به درمان اختلالات گوناگون مرتبط با سیستم عصبی مرکزی ، مانند آلزایمر و پارکینسون ، بپردازند.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :