کودکان کالیو و بررسی این نوع از عقب ماندگی !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آوریل 5, 2019
:: موضوع : گوناگون » مقاله آزاد
کودکان کالیو و بررسی این نوع از عقب ماندگی !

کودکان کالیو و به طور کلی افراد کالیو که موضوع بحث این مقاله می باشد ، به اشخاصی گفته می شود که از نظر ذهنی عقب مانده هستند و بهره هوشی آنها بین 40 الی 49 می باشد .

بهره هوش این دسته از عقب ماندگان میان 49-40 می باشد و در حد یک کودک 5 تا 7 ساله عقل و درک دارند .

کودکان کالیو در دوران شیرخوارگی خیلی کم حس و حال می باشند . زیرا کمتر از خود واکنش نشان می دهند .
در 5 سالگی دست و پا شکسته شروع به حرف زدن می کنند . در مورد غذا خوردن و به قضای حاجت رفتن نسبت به کودکان عادی حدود 4 سال تاخیر دارند و تا به بزرگسالی نرسند نمی توانند به خطرهای آتش سوزی ، اتومبیل در حال حرکت و غرق شدن در استخر پی ببرند .

کاناها و کالیوها باید همیشه در آسایشگاهها یا موسسات سرپرستی نگهداری شوند .

بعضی از کودکان کالیو که به سن بزرگسالی رسیده اند ، با مراقبت دیگران می توانند کارهایی از قبیل جاروکشی ، کندن علف ، بیل زدن باغ و باغچه را انجام دهند .

کودکان کالیو مانند کاناها نمی توانند خواندن و نوشتن بیاموزند و نباید آزاد در جامعه رها شوند زیرا به آسانی مرتکب جنایتهایی می شوند .

عقب ماندگان گونه مغولی در شمار کودکان کالیو محسوب می شوند . چنین می نماید که کم هوشی از نوع مغولی یا منگولیسم بر اثر اختلال در سوخت و ساز غده ها ایجاد می شود .

پژوهشهای انجام شده نشان می دهند که این بیماری بیشتر در بین کودکانی دیده شده است که مادران آنها در سنین بالا بچه دار شده اند ؛ برخی دیگر نیز معتقدند که وقتی زنان در دوران یائسگی بچه دار شوند ممکن است به سبب نامناسب بودن محیط جنین عارضه ای ایجاد شود .

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :