جدیدترین مطالب امروز

کهیر بدون هیچ دلیل مشخصی در کمین شما

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

کهیر بدون هیچ دلیل مشخصی در کمین شما

کهیر از جمله ناراحتی های آلرژیک و حساسیتی است که بدون دلیل کاملا مشخصی بروز می کند و نسبت به ویژگی های فردی و نوع کهیر ، قرص و آمپول درمانی متفاوتی دارد .

کهیر نام چندان غریبه ای نیست ، این حساسیت پوستی از قدیم تا کنون باعث کلافگی افراد بسیاری شده است . اگر به دنبال توضیحی جامع تر برای کهیر باشیم ، می توان گفت کهیر یک نوع واکنش آلرژیک و حساسیتی است که در مرحله ی اول را پوست را مورد حمله قرار داده و به شکل دانه های ریز قرمز یا صورتی رنگ بر روی پوست ظاهر می شود . در مواردی که کهیر شدت پیدا می کند ، ورم و برجستگی های پوستی تا حد تاول قابل رشد و پیشروی می باشند .

علت بروز کهیر ، نوعی دفاع است که بدن از خود بروز می دهد و طی آن ماده ای به نام هیستامین را در خود تولید می کند . در یک نگاه کلی ، هرچیزی می تواند باعث پیدایش ناگهانی کهیر بشود ، از خوردن غذای مورد علاقه شما گرفته تا رایحه ی خوشی که به مشامتان می رسد یا حتی دارویی که برای نخستین بار مجبور به استفاده هستید . هوای آلوده ( گرد و غبار ) ، عفونت های داخلی ، جای نیش حشره یا گاز یک حیوان خانگی نیز از زمینه سازان کهیر هستند .

هیچ راه فراری برای دوری از کهیر وجود ندارد ! در هر کجای دنیا که باشید احتمال ابتلا به کهیر در شما وجود دارد اما اگر پوست شما خشک است و به طور عادی در برابر عوامل حساسیت زا خیلی سریع واکنش نشان می دهید احتمال ابتلا به کهیر در شما بیشتر می باشد .

به نظر می رسد اگر اندکی بیشتر به تشریح مسائل پیرامون کهیر بپردازیم همگی دچار خارش حاد آن خواهیم شد ! جای هیچ نگرانی وجود ندارد ، در این صورت هم به طور خوشبینانه یک یا چند هفته با خارش سپری می شود و البته در موارد خیلی استثنایی این عارضه تا چند ماه طول می کشد .

باوجود ساده بودن صورت مسئله ، اگر دانه های قرمز رنگ کهیر را ( با شکل های مختلف هندسی ) بر روی پوست خود مشاهده کردید حتما به پزشک مراجعه کنید تا قرص مناسب با میزان کهیر شما را برایتان تجویز کند . داروهایی که برای درمان کهیر مورد استفاده قرار می گیرند خوراکی ( قرص های ریز مخصوص ) و تزریقی هستند .

مرتبط ها

قالب خبری