جدیدترین مطالب امروز

کنه هایی که مژه را نمک گیر خودشان می کنند

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

کنه هایی که مژه را نمک گیر خودشان می کنند

مژه ها رشد چندانی ندارند و هر مژه بعد از پشت سر گذاشتن مراحل سه گانه ی رشد ، از پلک جدا می شود ، ریزش طبیعی مژه ها تا حداکثر 5 تار مژه در یک روز می باشد .

اگر از طرفداران مژه مصنوعی هستید و در جشن ها و مهمانی ها مجبود به استفاده از مژه می باشید ؛ شاید با خواندن این مطلب دیگر نیازی به آسیب رساندن به پلک خود نباشید .

شاید برایتان سوال باشد که چگونه مژه ها در طول زندگی از حد مشخصی بیشتر رشد نمی کنند و طول آن ها از اندازه معینی فراتر نمی رود ؛ یا شاید ریزش مژه نگرانتان کند و ناخواسته به سمت روش هایی کشیده شوید که وضعیت را بدتر کند ؛ ابتدا باید بدانید که سرعت رشد مژه نسبت به مو بسیار کمتر است و همین امر موجب میشود مژه ها در طول حیات خود از حدی بیشتر فرصت رشد کردن نداشته باشند . هر روز اگر حداکثر 5 مژه از پلک شما جدا شود جای نگرانی نیست .

مژه های پلک بالا بسیار بیشتر از مژه های پلک پایین شما هستند ( چیزی در حدود 2 برابر ) و همین مورد باعث می شود پلک بالایی پرپشت تر به نظر برسد . این نکته ای است که در هنگام استفاده از ریمل باید مورد توجه قرار بگیرد . این درحالی است که در بین مژه های پلک بالا ، مژه های میانی نیز بلندتر هستند ، در هنگام استفاده از مژه مصنوعی ( که بهتر است استفاده نشود ) پیشنهاد ما نوع متوسط آن است که کوتاهی و بلندی مژه ها رعایت شده و تمام آن ها یک اندازه و در یک راستا نیستند .

بر روی مژه های ما نوعی از کنه ها زندگی می کنند و بخشی از محافظت را برعهده می گیرند ؛ همانطور که می دانید مژه مانع از ورود بسیاری عوامل مانند گرد و غبار ، عرق و… می شود ، اما بر روی سطح آن ها باقی مانده ی مواد باعث ایجاد عفونت یا همان گلمژه می شود ، اما در صورتی که این آلودگی ها پاک نشوند . وظیفه ی پاکسازی سطح مژه ها بر عهده ی نوعی کنه است که روی آن ها زندگی می کنند ، اگر این کنه ها موردی را نادیده بگیرند و کار خود را به درستی انجام ندهند ، پلک عفونت کرده و گلمژه می شود .

برای تقویت مژه هایتان می توانید از روغن بادام تلخ استفاده کنید ، همچنین استفاده از سرمه علاوه بر زیبایی به قدرت دید نیز کمک می کند و چشم را قوی می کند . شاید باورتان نشود اما اولین ریملی که مورد استقبال اکثر افراد قرار گرفت با ترکیب وازلین و زغال سنگ تهیه شده بود !

مرتبط ها

قالب خبری