کنسرو ها حامل میکروبی کشنده در درون خود هستند

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : می 31, 2014
کنسرو ها حامل میکروبی کشنده در درون خود هستند

جوشاندن کنسرو ها در ظرفی پر از آب قبل از استفاده تاکید می شود ، امروزه دیده می شود اشخاص محتوای کنسرو را روی شعله گرم می کنند اما این عمل هیچ سودی ندارد .

پیش تر مطلبی در خصوص فست فود ها برایتان آماده کردیم و از ضرر های آن آگاه شدیم ، اما آیا کنسرو ها هم جزو خانواده فست فود ها به شمار رفته و به همان اندازه ضرر به انسان می رساند ؟

با پیشرفت در صنعت تغذیه از جمله دستاورد های فعالان در زمینه ی غذایی کنسرو بوده است ، کنسرو هارا شاید بتوان جزو خانواده فست فود ها برشمرد اما با خطر های قابل کنترل !

با زیاد شدن مشغله های انسان و کمبود وقت جهت تهیه غذای خانگی ، کنسرو که اجازه ی استفاده از تمام گروه غذایی را به انسان می دهد بسیار مورد استقبال قرار گرفت است ( البته استفاده ی تازه از مواد غذایی هیچ جایگزینی ندارد ) ؛ اما اگر در استفاده از کنسرو نکات بهداشتی را رعایت نکنیم عواقبی خطرناک در کمینمان خواهد بود .

می دانید که کنسرو قوطی بدون محفظه ای است که حاوی مواد غذایی می باشد ، میکروب کلستریدیوم بوتولینوم از جمله میکروب هایی است که در شرایطی که اکسیژن وجود ندارد ( مانند فضای درون کنسرو ها ) فعالیت کرده و سمی کشنده ترشح می کند ،کمتر از 0/2 میکرو گرم این سم برای از پای درآوردن یک فرد بالغ کافی است .

مرگ نهایی که در اثر فلج شدن عضلات دستگاه تنفسی رخ می دهد با مسمومیت بعد از 12 تا 36 ساعت استفاده از کنسرو خود را نشان می دهد ، علائم مسمومیت عبارتند از سستی ، سردد و سرگیجه ، اختلال در تکلم و بلع غذا ، دوبینی ( اختلال در بینایی ) و یبوست .

تشخیص مسمومیت و درمان آن روال کندی طی خواهد کرد ، از طرفی قبل از استفاده هیچ تغییری در طعم و شکل کنسرو ایجاد نمی شود که بیانگر وجود این میکروب در آن باشد .

برای به کار بستن پیشگیری های لازم قبل از استفاده از غذاها به شکل کنسرو ، قوطی را با قرار دادن در ظرفی مملو از آب به مدت 15 دقیقه بجوشانید ( 15 دقیقه از زمانی که آب به جوش می آید و قل می زند محاسبه می شود نه از زمانی که محتوا روی شعله قرار گرفت ) ، قبل از خرید نیز توجه داشته باشید که قوطی کنسرو ضربه خورده یا زنگ زده نباشد ، همچنین اگر قبل از اقدام به جوشاندن قوطی در آن متورم بود نشانگر وجود میکروب و فاسد بودن کنسرو است .

اگر لعاب درون کنسرو از بین رفته بود از مصرف آن جدا خودداری کنید ، باقی مانده ی کنسرو را نیز درون ظرفی شیشه ای ( نه درون قوطی کنسرو ) در یخچال نگهدارید .

لازم به ذکر نیست که در صورتی که کنسروی بوی بد ، شکل غیر طبیعی و طعم نا مطلوب داشت باید دور انداخته شود ، قوطی کنسرو باید سالم و بدون نشتی باشد ، توجه تاریخ انقضاء و دیگر علامت های بهداشتی کنسرو هنگام خرید الزامی است .

اشتراک گذاری این مطلب در :