کنترل اشتها و مواد غذایی مؤثر برای این کار ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : جولای 1, 2019
کنترل اشتها و مواد غذایی مؤثر برای این کار ؟

کنترل اشتها یکی از نکات مهم سلامتی می باشد که می تواند از تبعات بعدی پرخوری ، جلوگیری نماید ؛ در ادامه به معرفی مواد غذایی مؤثر برای کنترل اشتها می پردازیم .

با کمک گرفتن از برخی خوراکی های موثر می توانید به آرزوی دیرینه و مهم کنترل اشتها جامه عمل بپوشانید و مانع زیادشدن آن شوید ؛ حرص و ولع زیاد برای خوردن با کمک این مواد غذایی قابل کنترل خواهد بود .

محمد تقی انوشه متخصص تغذیه در اینباره می گوید : یکی از مشکلاتی که اغلب افراد و بخصوص بانوان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند به خطر افتادن تناسب اندام آنها به دلیل عدم کنترل اشتها و به تبع آن چاقی است .

وی با اشاره به مصرف قرص های لاغری اظهار کرد : مصرف این قرص ها موجب افسردگی و یا به خطر افتادن سلامتی آنها می شود .

انوشه در خصوص کنترل اشتها ، چند نمونه عادت غذایی را پیشنهاد کرد :

مصرف انواع سوپ ها : از جمله سوپ های مرغ و یا سوپ ها سبزیجات که هم سبک بوده و هم به دلیل داشتن آب کافی باعث پر کردن معده می‌شوند و مانع از احساس گرسنگی می شود .

سبزیچات برگ دار : سبزیجات مانند جو دوسر کاهو کلم اسفناج به دلیل فیبر سرشاری که دارن حجم معده را پر کرده ، بنابراین فرد دیر تر احساس گرسنگی می‌کند.

 میوها : میوه هایی همچون سیب ، خیار ، پرتغال ، نارنگی به دلیل جذب بالای آبی که دارند آب بدن را تامین کرده و باعث پرشدن معده و به دنبال آن کنترل اشتها خواهد شد ( درفوصل گرم سال نظیر تابستان هم میتوان از میوه هایی همچون طالبی ، هندوانه و خربزه استفاده کرد (

آووکادو : اسید اولئیک که ترکیبی در اووکادو است بدن شما را به سرکوب کردن گرسنگی تحریک میکند و ناخودآگاه باعث کنترل اشتها می شود .

شکلات تلخ : یکی از ویژگی های شکلات تلخ تنظیم انسولین و افزایش نفوذ پذیری آن به داخل سلول و افزایش سوخت و ساز است .

این متخصص تغذیه در پایان اذعان داشت : افراد باید بدانند که بهترین روش موثر برای لاغری و کنترل اشتها ، تغذیه ی مناسب به ویژه مواد غذایی حاوی آب است .

منبع : Yjc

اشتراک گذاری این مطلب در :