جدیدترین مطالب امروز

کلپوره گیاهی کوچک با خاصیت گندزدایی بسیار قوی

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

کلپوره گیاهی کوچک با خاصیت گندزدایی بسیار قوی

کلپوره از جمله گیاهان با گل های کوچکی است که خاصیت گندزدایی بسیار قوی دارد ، تا جایی که تاثیر آن از داروهای شیمیایی نیز بیشتر بوده و موثرتر واقع می شود .

از موثرترین روش های درمانی در طب سنتی ( طب ایرانی ) ، تهیه ی عرق از انواع گیاهان ، دانه ها و… است که به مصارف درمانی می رسد و بسیاری از امراض را درمان می کند ، جالب است بدانید گاهی انواع دارو ها هم تاثیری در بهبود یک بیماری ندارند و کاری جز صبر نداریم تا پایان دوره ی بیماری فرا برسد و با دارو ها تنها می توان علائم بروز کرده را کمی کنترل و کاهش داد ؛ حتی در این مواقع هم می توان به عرق های گیاهی امیدوار بود ، از جمله عرق کلپوره که از گیاه کلپوره به دست می آید .

گیاه کلپوره ، یک گیاه کوهستانی است و در خانواده ی نعناع جای می گیرد ، برگ های کلپوره مانند نعناع حالتی کرکی دارد اما از نظر شکل ظاهری اصلا شباهتی بین این دو نیست و کلپوره خود را با برگ هایی کشیده و گلهایی به رنگ سفید و زرد ، خود را از نعناع متمایز کرده است . بر خلاف اکثر گیاهان که معمولا از برگ آن ها استفاده ی دارویی می شود ، در بهره های درمانی ، بیشتر سرشاخه های کلپوره که مملوء از گل های ریز این گیاه است مورد توجه قرار می گیرد .

انواع عفونت ها معمولا بر روی دستگاه هاضمه تاثیرگذاشته و گاهی منجر به اسهال های بسیار شدید می شود ، در نتیجه کلپوره را می توان یک ضد اسهال و برطرف کننده ی مشکلات هاضمه ای دانست ؛ علاوه بر این کلپوره ضد تب و ضد تشنج می باشد .

برخی تاثیرات بیرونی است به عنوان مثال ، نوعی خاص از گیاهان برای درمان سوختگی و… ( استعمال خارجی ) مفید هستند و در حالت کلی باعث فروکش کردن جوش ها ، ضد خارش و… می باشند ، اما کلپوره شدیدا توجه خود را به دستگاه های داخلی متمرکز کرده و در پی رفع و رجوع مشکلات داخلی می باشد ، از جمله درمان ناراحتی های مربوط به دستگاه تناسلی ، برخی ناراحتی های قلبی و…

اگر از گرفتگی عضلات رنج می برید ، مصرف عرق کلپوره را به شما پیشنهاد می دهیم ؛ روش مصرف معمولا بر روی شیشه ی محصول درج شده است و یا از افراد آشنا در این زمینه می توان جویا شد ، اما در حالت کلی عرقیجات را روزانه به اندازه ی نصف استکان مصرف می کنند ( زمانی که تاثیر بلند مدت آن مد نظر است ) و یا با فواصل زمانی 6 ساعت به اندازه ی نصف استکان میل می شود ( زمانی خواص درمانی نظیر ضد اسهال و… اهمیت دارد ) ؛ گاهی مصرف عرقیجات به طور کلی نصف استکان قبل از هر وعده ی غذایی تجویز می شود .

کلپوره باعث درمان ناراحتی های لثه و در حالت کلی دهان نیز می شود ، بر روی کبد تاثیر مثبت گذاشته و خون را تصفیه می کند ؛ قند خون و فشار خون را تنظیم و در هنگامی که قاعدگی با تاخیر مواجه است ، قاعده آور می باشد .

مرتبط ها

قالب خبری