کلر استخر و روش های محافظت از مو در برابر آن !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : ژوئن 20, 2020
کلر استخر و روش های محافظت از مو در برابر آن !

کلر استخر یکی از عواملی است که می تواند به مو آسیب برساند ! در این مقاله قصد داریم درخصوص روش های محافظت از مو در برابر کلر استخر مطالبی را بازگو کنیم .

با فرارسیدن فصل تابستان ، زمان آن شده که به استخر بروید. فقط باید مراقب موهایتان باشید.صدماتی که به دلیل مس و کلر موجود در آب استخر بوجود می آید، داستان ساختگی نیست.

دکتر جسیکا کرانت، متخصص پوست در مرکز لیزر و جراحی پوست نیویورک در اینباره می‌گوید: هنگامیکه مس در تماس با ساقه‌ی مو اکسید می‌شود، یک ته رنگ سبز ایجاد می‌کند که مخصوصا در موهای بور، قابل مشاهده است.

و کلر؟ او می‌گوید : کلر استخر بخاطر اینکه چربی‌های طبیعی موها و پوست سرتان را از بین می‌برد، موهایتان را خشک و بی روح می‌کند و این اتفاق باعث می‌شود تا موهایتان، نرمی‌شان را از دست بدهند و زبر و سیخکی شوند. یعنی اینکه کلر استخر ، جنس موهای شما را سفت و خشن کرده، درخشندگی‌اش را کاهش می‌دهد و رنگ موهایتان را نیز از بین می‌برد.

اما نگران نباشید. ما نحوه‌ی محافظت از موها در برابر کلر استخر را می‌دانیم. بنابراین میتوانید به لذت بردن از شنا در روزهای آفتابی و همچنین موهای زیبایتان ادامه دهید.

موهایتان را با آب تازه بشویید
کرانت می‌گوید : هدف این است که آب استخر را از تاثیر مستقیم روی موهایتان دور نگه دارید. موهایتان را قبل از شیرجه زدن، با آب تازه خیس کنید، تا تماس مستقیم آب استخر با موهایتان، کمتر شود. برای شستشوی مجدد در طول و بعد از شنا، در طول روزهایی که بمدت طولانی در استخر هستید، هر نیم ساعت یکبار دوش بگیرید.

موهایتان را با روغن نارگیل بپوشانید
کرانت می‌گوید : روغن نارگیل(یا روغن موی مورد نظر شما) موها را با یک سپر مقاوم در برابر آب می‌پوشاند که در برابر کلر استخر و مس از آن محافظت می‌کند. برای جلوگیری از آسیب کلر استخر به موهایتان، اجازه دهید که روغن در زمان شنا روی سرتان بماند.

کلاه شنا فقط برای اشخاصی که در این زمینه مهارت زیادی دارند نیست. اگر موهایتان جنسش خشک هستند، تحت درمان‌های شیمیایی هستند، یا در اثر استفاده از وسایل گرمایی مو، آسیب دیده‌اند، کلاه شنا اهمیت زیادی دارد. کلر استخر بر روی موهای ضعیف‌تر، آسیب زیادتری می زند

از نرم کننده‌ی بیشتری استفاده کنید
کرانت می‌گوید : در طول هفته‌ها قرارگیری در معرض کلر سنگین، استفاده‌ی بیشتر از نرم کننده، قبل از شنا از مو محافظت خواهد کرد، و بعد از شنا آن را ترمیم می‌کند. او همچنین توصیه می‌کند که برای هیدراتاسیون و درخشش بیشتر موها، از درمان‌های ترمیمی با روغن داغ و نرم کننده‌های بدون نیاز به آبکشی استفاده کنید.

یک شامپوی پاک کننده‌ مس را امتحان کنید
این شامپو، ته رنگ سبز موها را از بین می‌برد. اگر شامپو بعد از یکبار استفاده، رنگ سبز را از بین برد، استفاده‌ی مجدد از آن اختیاری است، اما کرانت توصیه می‌کند که اگر بطور منظم شنا می‌کنید، هر روز از این شامپو استفاده کنید.

طبیعی باشید
خانم‌ها، لطفا ابزارهای حرارتی حالت دهنده‌ی مو را کنار بگذارید. اجازه دهید که موهایتان در معرض هوا خشک شوند و در برابر وسوسه‌ی امتحان یک رنگ موی جدید در تابستان هم مقاومت کنید.
کرانت می‌گوید : همین اقدامات شما، کوتیکول موهایتان را تا حد ممکن نرم نگه می‌دارد، و در نتیجه به ساقه‌ی مو کمک می‌کند در برابر نفوذ کلر خشن و مس سبز کننده، مقاومت کند.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :