جدیدترین مطالب امروز

کره بدن چه خواصی دارد و چگونه استفاده می شود ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

کره بدن چه خواصی دارد و چگونه استفاده می شود ؟

کره بدن یا همان Body Butter در زبان انگلیسی، نوعی مرطوب کننده طبیعی است که در این مقاله قصد داریم اطلاعات بیشتری از آن به همراه خواصی که دارد بازگو کنیم.

کره بدن یک مرطوب کننده طبیعی پوست است که معمولا شامل کره کاکائو، شیا باتر، روغن نارگیل و انواع روغن های ضروری است. کره بدن کاربرد زیادی در فصل زمستان دارد و می تواند یک لایه ی محافظ بر روی پوست در برابر باد و سرما ایجاد کند.

کره بدن غلیظ تر از لوسیون و کرم بدن است و برای درمان پوست خشک و آسیب دیده به ویژه در ناحیه آرنج و زانو موثرتر عمل می کند.

فواید و خواص کره بدن برای پوست و مو :

1. مرطوب کننده طبیعی پوست بدن
کره بدن به دلیل مقادیر بالای اسید های چرب به ویژه اسید های چرب امگا 3 موجود در آن به عنوان یک آبرسان و مرطوب کننده طبیعی پوست شناخته شده که باعث درمان خشکی پوست بدن می شود.
همچنین کره بدن به دلیل مقادیر بالای ویتامین ها، مواد مغذی و اسید های چرب موجود در آن باعث تغذیه و احیای پوست مرده می شود.

2. احیا کننده موهای آسیب دیده
کره بدن را علاوه بر پوست برای احیای موهای خشک و آسیب دیده هم استفاده می کنند؛ مقدار کمی کره بدن را کف دست ها بمالید و ماساژ دهید تا ذوب شود سپس بر روی مو ها بمالید و خوب ماساژ دهید، بگذارید 1 ساعت بماند و سپس با آب گرم و شامپو خوب بشویید.

3. پاک کننده طبیعی آرایش
کره بدن چرب است به همین دلیل می تواند به عنوان یک پاک کننده طبیعی آرایش استفاده شود؛ مقداری کمی کره بدن را بر روی یک پد پنبه ای بمالید و به آرامی بر روی پوست صورت بمالید اما مواظب باشید که با چشم ها تماس نداشته باشد.

4. مرطوب کننده لب
کره بدن به دلیل خواص مرطوب کنندگی طبیعی که دارد می تواند به عنوان مرطوب کننده لب هم مورد استفاده قرار گیرد.

5. رفع خشکی پوست آرنج و زانو
کره بدن در فصل زمستان به درمان پوست خشک به ویژه در ناحیه آرنج و زانو کمک می کند.

6. درمان جای زخم و کشیدگی پوست در دوران بارداری
کره بدن اغلب برای درمان جای زخم و کشیدگی پوست در دوران بارداری هم استفاده می شود؛ مقادیر بالای مواد مغذی و اسید های چرب موجود در کره بدن به تغذیه، احیای پوست و بهبود رنگ آن کمک می کنند.

طرز استفاده از کره بدن :

1. پس از دوش روزانه آب بدن را بگیرید اما آن را کامل خشک نکنید و اجازه دهید پوست کمی مرطوب باشد.

2. مقداری کره بدن را مستقیما بر روی پوست بدن بمالید و خوب ماساژ دهید، سپس کمی بر روی پوست ضربه بزنید تا کاملا جذب پوست شود.
(توجه داشته باشید که مالیدن مقدار زیاد کره بدن بر روی پوست، باعث چرب و روغنی شدن آن می شود.)

3. مناطقی از پوست را که تمایل زیادی برای خشک شدن دارند مانند آرنج، زانو و دست و پا را مجددا با لایه ای از کره بادام ماساژ دهید تا کاملا نرم و مرطوب شوند.

4. برای درمان خشکی پوست دست و پا هر شب قبل از خواب مقداری کره بدن را بر روی دست ها و پا ها بمالید سپس با دستکش و جوراب نخی بپوشانید و صبح روز بعد با آب ولرم تمیز بشویید تا پوست شما صاف تر و نرم تر شود.

بهترین زمان استفاده از کره بدن ؟

بهترین زمان مصرف کره بدن پس از دوش روزانه است تا بتواند پوست را در تمام طول روز مرطوب و هیدراته نگه دارد.

تفاوت کره بدن با لوسیون و کرم بدن ؟

کره بدن : کره بدن یک محصول طبیعی است که از ترکیب مواد طبیعی (شیا باتر، کره کاکائو، پالم و غیره) با روغن های حامل و روغن های ضروری تهیه می شود، بافتی غلیظ تر و آب کم تری از لوسیون و کرم بدن دارد.

از کره بدن برای حفظ رطوبت و تغذیه انواع پوست استفاده می شود.

کرم بدن : کرم بدن معمولا از ترکیب روغن های گیاهی، آب، هیدروسول و ترکیبات گیاهی دیگر مانند موم زنبور عسل تهیه می شود.

کرم برای پوست خشک بهتر عمل می کند.

لوسیون بدن : لوسیون ها شبیه کرم های پوستی هستند، اما آب بیشتری دارند و به عنوان مرطوب کننده دست، پا و شکم استفاده می شوند.

لوسیون برای پوست های چرب بهتر عمل می کند.

منبع : magical-tree

مرتبط ها

قالب خبری