کراتینه کردن یا سلامت طبیعی موهایتان

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : مارس 10, 2015
کراتینه کردن یا سلامت طبیعی موهایتان

کراتینه کردن یا صاف کردن مو برای مدت طولانی ، گرچه ممکن است در یک نگاه جالب باشد اما با دانستن عوارض جانبی آن احتمالا نظرتان در این خصوص تغییر خواهد کرد .

جنس مو در افراد مختلف متفاوت است ، یک فرد دارای موهای کاملا صاف و فردی دیگر موهای فر دارد و… کم نبوده اند افرادی که میل به داشتن موهای لخت داشته اند درحالی که موهایشان کاملا فر و یا حالت دار بوده است . هرچند امروزه اشخاص با ساده ترین روش یعنی کراتینه کردن ، تا مدت ها دغدغه ی اتو کشیدن به موهای خود را ندارند اما واقعا برایشان مهم نیست که چه بلایی برسرشان می آید !؟ دلیل جنس مختلف مو در هر فرد چیست و در روش کراتینه کردن چه اتفاقی می افتد ؟
اشخاصی که دارای موهای لخت هستند حجم پروتئین موجود در موهایشان بالا است ، به همین دلیل است که برای لطیف کردن موهای زبر و… شامپو ، ماسک مو ومکمل های دارای پروتئین و نرم کننده تجویز می شود .
نام کراتینه ، از پروتئین موجود در مو ، دندان و ناخن گرفته شده است .این پروتئین کراتین نام دارد و علت درخشندگی مو و استخوان های نام برده شده وجود کراتین است . این پروتئین که در روش کراتینه کردن به روش مصنوعی به مو القا می شود از منابع حیوانی و گیاهی تهیه می گردد .
یک شخص وارد آرایشگاه می شود موهای خود را کراتینه می کند ، کاری که او انجام داده چیزی جز مالیدن مواد کراتینه به مو و جذب آن توسط سشوار نبوده است ، اما ببینیم این شخص چه خطراتی را به جان خریده است :
سرطان اولین بیماری است که می تواند با کراتینه کردن مو به سراغ شما بیاید ، نوعی ماده به نام فرمالدئید که در ماده ی کراتینه وجود دارد زمینه ساز سرطان است . هیچ راهی برای جلوگیری از جذب نشدن این ماده وجود ندارد ، حتی ماسک هایی که برای پاک کردن موها مورد استفاده قرار می گیرد . اغلب مواد کراتینه ای که حاوی این ماده نیستند نیز نمی توانند رضایت مشتری را به همراه داشته باشند .
ریزش موها ( از ریشه ) و نازک شدن آن ها از دیگر عوارض کراتینه کردن است . اگر با این مشکل مواجه شدید حتما به متخصص مراجعه کرده و به توصیه ها دقیقا عمل کنید . به خاطر داشته باشید ساختمان مو در کراتینه کردن آسیب می بیند و نباید انتظار داشته باشید درخشندگی روز اول تا مدت تعیین شده برای کراتینه باقی بماند ، اگر موی شما خشک است ، خشک خواهد ماند ، تنها تفاوت آن فر یا صاف بودن این خشکی است .
آیا برای دوماه ارزش دارد که تا این حد سلامت خود را به خطر بیندازیم ؟ زیاد عجله نکنید و سعی در نفی جمله ی فوق نداشته باشید ، هیچ کراتینه ای بیش از دوماه رضایت مشتری را به همراه نخواهد داشت ؛ این درصورتی است که افراد دارای حساسیت را از جمع متقضیان خارج کرده و موارد واکنش نشان دهنده را حساب نکنیم .

اشتراک گذاری این مطلب در :