کتابخوانی و فواید انجام این کار بصورت دسته جمعی

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : نوامبر 3, 2018
:: موضوع : گوناگون » مقاله آزاد
کتابخوانی و فواید انجام این کار بصورت دسته جمعی

کتابخوانی یکی از تفریحات بسیار مثبت و صدالبته تأثیرگذار بر روی افکار انسان هاست ؛ در این مقاله به فواید کتابخوانی بصورت دسته جمعی خواهیم پرداخت .

مزایای کتابخوانی به صورت گروهی چیست ؟
این امر چه تاثیراتی بر بدن افراد میگذارد ؟
آیا میدانید انواع دردهای مزمن جسمی با کمک کتابخوانی قابل درمان خواهند بود ؟

کتابخوانی گروهی ، مزایای زیادی برای خوانندگان در بر دارد و قادر خواهد بود احساسات مثبت را جایگزین احساسات منفی برای افراد کند .

میلیون‌ ها نفر در سراسر جهان از دردهای مزمن رنج می ‌برند و این مشکل می‌ تواند فعالیت‌ های روزانه ی آنان را شدیدا مختل کند ؛ با این‌ حال ، ‌یکی از مطالعات اخیر نشان می ‌دهد ، که برای مقابله با این مشکل باید از کتابخوانی گروهی به ‌عنوان یک استراتژی درمانی جدید کمک بگیریم .

گزارشی از این مطالعه در Medical Humanities منتشر شده است .

منظور محققان از کتابخوانی گروهی ، تجربه ی خواندن تعاملی با تعدادی از افراد دیگر است که با خواندن داستان ‌های کوتاه ، شعر و گونه‌ های ادبی دیگر با صدای بلند همراه باشد . به‌ گفته ی محققان دانشگاه لیورپول ، کمک گرفتن از ادبیات ، می ‌تواند خاطرات ویژه و جذابی را از دوره ‌های گذشته ی زندگی در ذهن افراد زنده کند و از همین طریق ، حتی تاثیر بیشتری نسبت به رفتاردرمانی شناختی در تسکین دردهای مزمن داشته باشد ، در حالی که رفتاردرمانی ، شناختی به بیماران کمک می‌ کند تا از روش‌ های سازمان ‌یافته برای « مدیریت » احساسات خودشان استفاده کنند ، کتابخوانی گروهی شرایطی را برای آنان فراهم می ‌سازد تا بتوانند احساسات مثبت را جایگزین احساس درد کنند ، محققان معتقدند که تداوم کتابخوانی گروهی به مدت ۲ روز متوالی ، شدت درد را کاهش می ‌دهد و خلق ‌و خوی افراد را به وضعیت بهتری می‌ رساند .

منبع : سلامتیسم

اشتراک گذاری این مطلب در :