جدیدترین مطالب امروز

کبد عضو مهمی از بدن که امروزه با خطرات بسیاری مواجه است

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : پزشک خانواده

کبد عضو مهمی از بدن که امروزه با خطرات بسیاری مواجه است

همانطور که می دانید کبد یک نمونه از عجایبی است که در دنیای امروز شناخته شده و این شناخته شدن به دلیل توانایی بسیار آن در تصفیه کردن خون و ترشح بعضی از هورمون هاست .

زمانی که کبد انسان خوب کار نکند علائمی را بروز می دهد به طور مثال : معده درد ، یرقان ، درد مفاصل و… که در ادامه توضیحات بیشتری در این زمینه به شما خوانندگان عزیز ارائه خواهیم داد .

هپاتیت C که اپیدمیک خاموش نامیده می شود یکی از شناخته شده ترین انواع بیماری های کبد می باشد ، ممکن است از خود بپرسید برای چه به بیماری هپاتیت C اپیدمیک خاموش گفته می شود ؟ زمانی که یک فرد و یا افرادی به این بیماری مبتلا می شوند ، متوجه ی وجود آن در بدن خود نمی شوند مگر اینکه بدن خود را مورد بررسی دقیق ، توسط پزشک قرار دهند .

حالا به سراغ شش نشانه ای می رویم که مشاهده ی آن ها در بدن اصلا خبر خوبی نیست .

معده درد :
احساس سوزش ، درد شکم ، ورم و یا درد یک چهارم فوقانی سمت راست شکم چند علائمی هستند که مربوط به معده می شوند و مشاهده هر کدام از این علائم به مقدار زیاد می تواند نشانه ای از ایجاد بیماری های کبد در بدن باشد .

زردی پوست یا همان یرقان :
بیلی روبین نام سلولی است که از شکستن سلول های خونی بدن ایجاد می شود ، ضمن اینکه کبد سالم مشکل چندان مهمی در دفع این سلول ندارد ، کبد ناسالم و یا همان بیمار توانایی دفع این سلول را دارا نیست و به همین دلیل ، زمانی که کبد از کار بی افتد رنگ پوست زرد شده و یرقان به وجود می آید .

درد مفاصل :
منظور از درد مفاصل دچار شدن به حالت هایی همانند : حالت اسهال و استفراغ ، خستگی بیش از حد و از دست دادن اشتها می باشد ؛ البته تمامی این علائم زمانی می توانند یکی از نشانه های مرتبط با بیماری های کبد باشند که به صورت مداوم ادامه پیدا کنند .

لکه های پوستی :
در بعضی از مواقع که کبد خون را به شیوه ی صحیح تصفیه نمی کند ممکن است خون در بدن لخته شود و این لخته ها همانند کبودی های بزرگی معلوم شوند .

سردرگمی های عجیب :
با تراکم مس در خون ممکن است سردرگمی های عجیبی مانند آلزایمر در بدن رخ دهد ، این مرحله مربوط به ایجاد بیماری های کبدی نیست بلکه مربوط به پیشرفت آن در بدن است .

تحلیل عضلات :
بیماری کبد ضمن علائم بالا ، علائم پیشرفته تری هم دارد مانند : دارا بودن شکمی بیش از حد بزرگ ، داشتن دست و پاهای لاغر و ضعیف و قوزک های متورم ؛ تمامی این ها چند نشانه ی شناخته شده از انواع بیماری های کبد می باشند که در اختیار شما قرار گرفته اند تا از آن ها بهره ببرید .

مرتبط ها

قالب خبری