کبد عضو مهمی از بدن که امروزه با خطرات بسیاری مواجه است

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : اکتبر 21, 2016
کبد عضو مهمی از بدن که امروزه با خطرات بسیاری مواجه است

همانطور که می دانید کبد یک نمونه از عجایبی است که در دنیای امروز شناخته شده و این شناخته شدن به دلیل توانایی بسیار آن در تصفیه کردن خون و ترشح بعضی از هورمون هاست .

زمانی که کبد انسان خوب کار نکند علائمی را بروز می دهد به طور مثال : معده درد ، یرقان ، درد مفاصل و… که در ادامه توضیحات بیشتری در این زمینه به شما خوانندگان عزیز ارائه خواهیم داد .

هپاتیت C که اپیدمیک خاموش نامیده می شود یکی از شناخته شده ترین انواع بیماری های کبد می باشد ، ممکن است از خود بپرسید برای چه به بیماری هپاتیت C اپیدمیک خاموش گفته می شود ؟ زمانی که یک فرد و یا افرادی به این بیماری مبتلا می شوند ، متوجه ی وجود آن در بدن خود نمی شوند مگر اینکه بدن خود را مورد بررسی دقیق ، توسط پزشک قرار دهند .

حالا به سراغ شش نشانه ای می رویم که مشاهده ی آن ها در بدن اصلا خبر خوبی نیست .

معده درد :
احساس سوزش ، درد شکم ، ورم و یا درد یک چهارم فوقانی سمت راست شکم چند علائمی هستند که مربوط به معده می شوند و مشاهده هر کدام از این علائم به مقدار زیاد می تواند نشانه ای از ایجاد بیماری های کبد در بدن باشد .

زردی پوست یا همان یرقان :
بیلی روبین نام سلولی است که از شکستن سلول های خونی بدن ایجاد می شود ، ضمن اینکه کبد سالم مشکل چندان مهمی در دفع این سلول ندارد ، کبد ناسالم و یا همان بیمار توانایی دفع این سلول را دارا نیست و به همین دلیل ، زمانی که کبد از کار بی افتد رنگ پوست زرد شده و یرقان به وجود می آید .

درد مفاصل :
منظور از درد مفاصل دچار شدن به حالت هایی همانند : حالت اسهال و استفراغ ، خستگی بیش از حد و از دست دادن اشتها می باشد ؛ البته تمامی این علائم زمانی می توانند یکی از نشانه های مرتبط با بیماری های کبد باشند که به صورت مداوم ادامه پیدا کنند .

لکه های پوستی :
در بعضی از مواقع که کبد خون را به شیوه ی صحیح تصفیه نمی کند ممکن است خون در بدن لخته شود و این لخته ها همانند کبودی های بزرگی معلوم شوند .

سردرگمی های عجیب :
با تراکم مس در خون ممکن است سردرگمی های عجیبی مانند آلزایمر در بدن رخ دهد ، این مرحله مربوط به ایجاد بیماری های کبدی نیست بلکه مربوط به پیشرفت آن در بدن است .

تحلیل عضلات :
بیماری کبد ضمن علائم بالا ، علائم پیشرفته تری هم دارد مانند : دارا بودن شکمی بیش از حد بزرگ ، داشتن دست و پاهای لاغر و ضعیف و قوزک های متورم ؛ تمامی این ها چند نشانه ی شناخته شده از انواع بیماری های کبد می باشند که در اختیار شما قرار گرفته اند تا از آن ها بهره ببرید .

اشتراک گذاری این مطلب در :