جدیدترین مطالب امروز

کاهش درد در دوران پریود بدون استفاده از دارو

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : نکته ها

کاهش درد در دوران پریود بدون استفاده از دارو

درد پریود و برهم خوردن حالات روحی خانم ها از سخت ترین اتفاقاتی است که مرتبا برای یک خانم تکرار می شود ، می خواهیم بدون استفاده از دارو با آن ها مقابله کنیم .

دوران قاعدگی ( پریود ) دوران مشترکی است که تمام خانم ها آن را تجربه کرده و راه گریزی از آن وجود ندارد ؛ از بارزترین عوارض این دوره می توان به درد شدید و کلافگی بسیار ( تغییر در حالات رفتاری ) اشاره کرد . آیا به غیر از پناه بردن به قرص های مسکن و داروهای مختلف راهی برای مقابله و کاهش درد و حالات روحی دوران پریود بانوان وجود دارد ؟ و اگر پاسخ مثبت است این راهکارها چیست ؟

اولین گام موثر در کاهش درد پریود ، افزودن میان وعده به برنامه ی غذایی می باشد ؛ میان وعده که در تغذیه از اهمین بالایی برخوردار است اغلب به دلایل مختلف نادیده گرفته می شود و یا مصرف بیش از اندازه ی مواد غذایی در این وعده سبب افزایش وزن و نارضایتی افراد می گردد . میان وعده ای که صحیح انتخاب شود سبک و مقوی می باشد تا علاوه بر رفع نیاز بدن ، مانع گرسنگی کاذب شده و از اضافه وزن نیز جلوگیری کند ؛ برای این منظور استفاده از گردو و بادام همچنین کنجد پیشنهاد می شود ، مصرف به اندازه ی این دانه های روغنی ، نیاز بدن به اسیدهای چرب را تامین می کند و موجب کاهش درد در دوران پریود می شود . مصرف ماهی نیز ( در وعده های اصلی غذایی ) به تامین اسید چرب بدن کمک می کند . لازم به ذکر است کمبود برخی مواد معدنی نیز مانند منیزیم باعث تشدید درد پریود می شود و درصورت کمبود منیزیم خون لازم است مصرف مکمل ها را در پیش بگیرید .

همانطور که مصرف سیب یا موادغذایی که گاز دارند در این دوران توصیه نمی شود ، استفاده از بسیاری سبزیجات و موادخوراکی از یک هفته قبل از شروع قاعدگی پیشنهاد می شود ؛ مانند اسفناج و تمشک . دارچین ، فلفل سیاه ، پوست پرتقال ، زعفران ، رازیانه ، موسیر و ترخون نیز از جمله ادویه جاتی محسوب می شوند که استفاده از آن ها سبب کاهش درد پریود می گردد .

در طول قاعدگی نیز به جای نوشیدن چای یا شربت های مختلف ، از دم کرده هایی استفاده کنید که خاصیت آرامبخش داشته و همچنین درد را تسکین می دهد . دم کرده ی سنبل الطیب ، بابونه و گل گاوزبان از این دست نوشیدنی ها هستند .

به عنوان توصیه ی آخر ، ورزش را رها نکنید ؛ منظور از ورزش انجام فعالیت های شدید بدنی نیست بلکه حرکاتی نرم و متوسط است که می تواند آرامش را برای شما به همراه داشته باشد . در کنار ورزش جسمی و ذهنی به حداقل رساندن مصرف نمک کمک عمده ای در کاهش درد پریود خواهد داشت .

مرتبط ها

قالب خبری