جدیدترین مطالب امروز

کانسیلر های رنگی معجزه ای بر یکدست کردن پوست اطراف چشم

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

کانسیلر های رنگی معجزه ای بر یکدست کردن پوست اطراف چشم

در بین لوازم آرایشی ، کانسیلر ها بهترین انتخاب برای محو کردن آنی لکه ها از اطراف چشم هستند . هر کانسیلر با توجه به رنگ و پوشانندگی خود در زمانی خاص استفاده می شود .

تا کنون ماسک های مختلفی برای روشن شدن پوست اطراف چشم معرفی کرده ایم همچنین راه های رسیدن به زیبایی کم نیستند ، اما چیزی که پوشیده نیست ، زمانی است که افراد باید تا نتیجه دادن راه مورد نظر صبر کنند ؛ بنابراین لزوم استفاده از لوازم آرایش برای خانم هایی که خواهان زیبایی دوچندان هستند همین است . هر لوازم آرایشی با توجه به کارآیی که رائه می دهد ویژگی های خاصی را در بر می گیرد و این ویژگی ها در مورد کانسیلر نیز به همین شکل می باشد .

کانسیلر چیست ؟

پوشاننده ای برای محو کردن لک ها و تیرگی های پوست اطراف چشم . لزوم استفاده از کانسیلر این است که پوست اطراف چشم حساس است و استفاده خودسرانه از سفیدکننده ها برای این ناحیه ، می تواند باعث چروک افتادن و یا حتی تشدید لک های پوستی شود . کانسیلر به عنوان زیرساز آرایشی محسوب می شود و بعد از آن نوبت به آرایش اصلی می رسد .

از چه کانسیلری استفاده کنیم ؟

مارک ها و رنگ های مختلفی از کانسیلر امروزه در بازار موجود هستند و هر فرد با توجه به نوع پوس ( حساس ، خشک ، چرب و.. ) و با توجه به اطلاعات موجود بر محصول ، کانسیلر مناسب خود را انتخاب می کند ؛ باید توجه داشته باشید میزان روشنی کانسیلر را با در نظر گرفتن رنگ کرم پودر خود انتخاب کنید ، این نکته شاید تنها مسئله حائز اهمیت در انتخاب و خرید کانسیلر باشد که باید به آن توجه کنید .

چه زمانی از کانسیلر رنگی استفاده کنیم ؟

زمانی که برخی جوش ها یا تیرگی های سطح پوست تا حدی است که نمی توان به راحتی آنها را با کرم پودر یا کانسیلر های سفید و معمولی محو کرد ، لزوم استفاده از کانسیلر های رنگی معلوم می شود . به عنوان مثال برای جوش های ملتهب استفاده از کانسیلر نعنایی ، یاسی یا حتی زرد بسیار مناسب است ، به طور کلی التهاب و یا رنگ سرخگون چهره با کانسیلر سبز قابل کنترل و خنثی شدن است . کانسیلر زرد برای کم کردن تورم و قسمت های گوشتی مفید است ( حتی کنترل پف چشم ناشی از خستگی ) و نهایتا کانسیلر یاسی نیز برای محو کردن لک های زرد کاربرد دارد .

طرز استفاده از کانسیلر ها :

معمولا کانسیلر همراه خود یک برس مخصوص هم دارد که یا درون محصول بوده و یا جداگانه استفاده می شود . در حالت کلی با اسفنج آرایشی و یا با کمک دست می توان کانسیلر را روی پوست پخش کرد . بهترین گزینه برای کانسیلر هایی که برس مخصوص ندارند استفاده از اسفنج آرایشی مرطوب است . کانسیلر را یک درجه از رنگ کرم پودر روشن تر انتخاب کنید ، اگر از کانسیلر مایع استفاده می کنید ، وسط محدوده را کانسیلر زده و اطراف آن را با برس یا پنبه بکشید تا خط مرزی محو شود .

انواع کانسیلر ها :

کانسیلر های بازسازی کننده : این نوع در پوشانندگی بسیار قوی عمل می کند و به همین علت ترمیمی نیز نامیده می شود .

کانسیلر کرم : نسبتا غلیظ و کرم مانند بوده همچنین در طولانی مدت پوسته پوسته و جدا نمی شود . ( کانسیلری که خیلی ارزان و نامرغوب باشد با گذشت زمان خودش را از پوست جدا می کند ) .

کانسیلر مایع : این نوع بهتر است حتما با قلم آرایشی استفاده شود ، بعلاوه پیش از خشک شدن استفاده از کرم پودر را آغاز کنید تا مرزی مشخص بین کانسیلر و کرم پودر نیفتد .

کانسیلر پودری : عرضه آن ها به صورت پنکیک ها است ( به صورت پودر فشرده ) ؛ نسبت به کانسیلر مایع عمومیت بیشتری داشته همچنین پوشانندگی کمتری دارند .

کانسیلر استیکی : مانند رژ لب عرضه می شوند و نباید مستقیما روی پوست صورت کشیده شوند ( از انگشت کمک بگیرید ) ، تجدید این کانسیلر ها در طول روز حتما نیاز است .

کانسیلر مدادی : مانند کانسیلر استیکی هستند با فرمول ساخت متفاوت تر . این نوع از کانسیلر ها برای تابستان و هوای گرم پیشنهاد می شوند .

پیشنهاد آخر اینکه از کانسیلر ها علاوه بر اطراف چشم و محو کردن لک های صورت می توانید در اطراف بینی و لب نیز استفاده کنید . یکنواختی و با دوام کردن آرایش از جمله مزیت های استفاده از کانسیلر به شمار می رود .

مرتبط ها

قالب خبری