کاردیوتون قرصی گیاهی برای درمان اختلالات قلبی !

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : جولای 7, 2019
کاردیوتون قرصی گیاهی برای درمان اختلالات قلبی !

قرص کاردیوتون دینه که موضوع مورد بحث این مقاله می باشد ، نوعی قرص گیاهی است که برای درمان اختلالات قلبی مورد استفاده قرار میگیرد که در ادامه بیشتر با آن آشنا می شوید .

بیماری قلبی یکی از مهمترین مشکلاتی است که زندگی انسان ها را به مخاطره می اندازد. بیماری قلبی-عروقی به هر گونه بیماری که دستگاه گردش خون را تحت تاثیر قرار دهد اشاره دارد که شامل بیماری‌های قلبی، بیماری‌های عروقی مغز و کلیه و بیماری‌های شریانی می‌شود. این بیماری می تواند باعث سکته، حمله قلبی و در نهایت مرگ انسان ها شود. با گسترش زندگی ماشینی و سبک زندگی مدرن که همراه با استرس و فشار روحی می باشد، میزان شیوع بیماری های قلبی افزایش یافته و افراد زیادی به دلیل سکته قلبی و نارسایی های قلبی جان خود را از دست داده اند.

آشنایی با قرص کاردیوتون دینه ایران :

برای درمان بیماری ها و اختلالات قلبی داروهای مختلفی در بازار وجود دارد که توسط بیماران مبتلا خریداری و مصرف می گردد. برخی از این داروها، عملکرد بخش دیگری از بدن را مختل می کنند و دارای عوارض زیادی می باشند. به همین دلیل استفاده و مصرف قرص کاردیوتون دینه که کاملا گیاهی و بدون عوارض جانبی می باشد با نظر پزشک معالج برای تقویت ماهیچه قلب و تسریع بهبود بیماری قلبی و نیز در تنظیم فشار خون بسیار مفید است.

موارد مصرف قرص کاردیوتون :

* افزایش دهنده ی قدرت انقباضی قلب ( تاثیر اینوتروپیک )
* تغییر در زمان پرشدگی قلب با تاثیر روی ضربان قلب ( تاثیر کرونوتروپیک )
* گشاد کننده عروق کرونر
* حفاظت کننده ماهیچه قلب
* تقویت کننده عضله قلب به ویژه در سالمندان و در موارد کاهش برون ده قلب
* پایین آوردنده فشار خون
* کمک به درمان ناراحتی های عصبی قلب همانند تپش ودرد تیز در قفسه سینه
* کمک به تسریع درمان در اختلال آریتمی متوسط
* کمک به کاهش شکنندگی مویرگ ها

نحوه اثر بخشی کاردیوتون دینه :

قرص کاردیوتون دینه ایران ( Cardioton ) دارای عصاره خشک استاندارد کراتاگوس می باشد. از این عصاره، فرآورده های دارویی زیادی ساخته می شود.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، گراتاگوس موجب بهبود عملکرد دستگاه قلب و عروق و جلوگیری از آترواسکلروز و چربی می شود و این گیاه از محصولات موثر برای درمان بیماری های قلبی می باشد.

پزشکان برای تقویت ماهیچه قلب به خصوص در سالمندان و افرادی که تحرک بدنی بسیار کمی دارند، مصرف کاردیوتون را توصیه می کنند. زیرا کراتاگوس موجود در کاردیوتون با دارا بودن مقادیر زیادی  از پروسیانیدین ها و فلاوونوئیدها ، نه تنها موجب گشاد شدن عروق کرونر و افزایش جریان خون در آن و خون رسانی و بهبود تغذیه قلب می گردد، موجب افزایش نیروی انقباضی قلب شده و به این علت در پیشگیری از نارسایی احتقانی قلب و درمان ضعف عضله آن  با تشخیص پزشک معالج مفید است . از طرف دیگر به دلیل اثر مهار کنندگی پروسیانیدین ها برروی آنزیم (ACE Angiotensin-Converting)، مقاومت عروق محیطی کاهش یافته و باعث کاهش فشار خون می گردد.

روش مصرف قرص کاردیوتون :

به صورت معمول در هر روز 3 بار و در هر بار یک یا دو قرص، نیم ساعت قبل از غذا استفاده شود. طول دوره بهبود و درمان نیز حداقل 6 هفته می باشد.

نکات مهم درباره قرص کاردیوتون :

1- کودکان زیر 12 سال نباید از این قرص استفاده نمایند.
2- دارو را مطابق با دستور و روش استفاده تجویز شده توسط پزشک مصرف کنید.
3- اگر در یک نوبت مصرف قرص فراموش شد، قبل از رسیدن زمان مصرف بعدی می توانید قرص را استفاده نمایید.

منبع : دکترسلام

اشتراک گذاری این مطلب در :