جدیدترین مطالب امروز

کارتون های امروزی قهرمانان شخصیتی فرزندان ما

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : ازدواج و خانواده

کارتون های امروزی قهرمانان شخصیتی فرزندان ما

مطمئنا شما هم با رنگ و لعاب کارتون های امروزی نسبت به کارتون های قدیمی ، آشنایی دارید و میدانید که نسبت به گذشته چه تغییراتی را شامل شده اند .

شاید تا به حال اگر کمی فکر کرده باشیم به این موضوع که چقدر از این کارتون ها و یا به عبارت بهتر به چه میزان شخصیت های نقش اول این کارتون ها ، در روابط و یا شخصیت فرزندمان میتواند تأثیر بگذارد ، شاید راه حل جایگزینی را برای پیدا کردن کارتون های مناسب با سن و روحیه ی فرزندان خود را یافته بودیم !

متأسفانه امروزه ، خیلی از اعمال و رفتارهای جوامع مختلف ، وارداتی شده است و بعضا تقلیدی کورکورانه از برخی کشورهای به اصطلاح پیشرفته است !

کارتون هم از این امر مستثنی نیست و آنها کاملا سنجیده و فکر شده ، سرمایه گذاری های کلانی در این بخش میکنند ، تا فکر و اندیشه و حتی باورهای فرزندان ما را به تسخیر درآورند ، چون به درستی معنای جمله ی : ( کودکی ، بنیان رفتاری و شخصیت بزرگسالی است ) را درک کرده اند و میخواهند رفتارهای کودکان نسل امروز را در آینده ، آنچنان که خودشان میخواهند تربیت کنند .

بله ، به همین راحتی !

با یک کارتون هم میشود به چنین اهداف شومی دست پیدا کرد ، آنچنان که کودکان امروز ، شخصیتهای خیالی و دروغین بتمن – مردعنکبوتی – بن تن و …. را خیلی بهتر و شفاف تر از اسطوره های تاریخی ایران ، مثل کوروش کبیر – رستم – صحراب – پوریای ولی و … میشناسند و به اصطلاح ، ورد زبانشان همان نام های خیالی است .

شاید خیلی از افراد بگویند که : خب چنین کارتون هایی اصلا در ایران ساخته نشده و یا خیلی خیلی کم است .

بله کاملا درست است و امیدواریم روزی برسد که ما هم دست به کار شویم و کارتون هایی بسازیم که هم کودکان خودمان استفاده کنند و بیشتر از گذشته با تاریخ این مملکت آشنا شوند و هم راه صادراتی فرهنگ کشورمان را با ساخت کارتون های غنی و دیگر محصولات فرهنگی بیش از پیش باز کرده و از طرفی با یک تیر دو نشان معروف را هم بزنیم : 1- صادرات فرهنگ و تاریخ 2- ارزآوری و تولید اشتغال .

بحث ما این است که چون خوراک فرهنگی و کارتون های ذکر شده در حال حاضر وجود ندارد و یا خیلی کم است ، ما دو دستی فرزند خود را با کارتون های از آن دست ، ملعبه ی دست آن کشورها نسازیم ، حال آنکه خود مطمئن هستیم که آنگونه کارتون ها نه تنها بار معنایی ندارد ، بلکه بعضا ترویج خشونت و خیال پردازی نیز هست .

تربیت کودکانمان به دست خودمان است و اگر وقت کافی برای تربیت فرزند خود بگذاریم و خدای نکرده از بار تربیت صحیح فرزندانمان شانه خالی نکنیم ، میشود که راهکارهای دیگری را برای سرگرم کردن و تربیت ذهن و روح فرزند خود به کار بندیم تا اسیر موهومات و رفتارهای خشن و متأسفانه جذاب کارتون های غرض ورز نشود .

مرتبط ها

قالب خبری