جدیدترین مطالب امروز

ژن درمانی راه حلی مؤثر در درمان دیابت و چاقی !

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : پزشک خانواده

ژن درمانی راه حلی مؤثر در درمان دیابت و چاقی !

نوع جدیدی از ژن درمانی ، کشف تازه ای در حوزه پزشکی ؛ شما در دنیای امروز ، قادر خواهید بود با ژن درمانی ، به چاقی و دیابت خود نیز غلبه کنید !

به تازگی ، دانشمندان مدعی شده اند که موفق به پیدا کردن نوع جدیدی از ژن درمانی از طریق پیوند پوستی شده اند که می توانند بیماری های مرتبط با دیابت نوع ۲ و چاقی را درمان کنند .

در ادامه شما با تازه ترین روش درمان چاقی و دیابت که از طریق ژن درمانی صورت میپذیرد ، آشنا خواهید شد .

محققان دانشگاه شیکاگو آمریکا با استفاده از CRISPR ، سلول های بنیادی پوست موش های تازه متولد شده را که سلول ها را به ترشح GLP۱ ( پپتید ۱ شبه گلوکاگون ) تحریک کرده بودند ، ویرایش کردند .

GLP۱ هورمونی است که لوزالمعده را به ترشح انسولین و تنظیم قندخون تحریک می کند .

هنگامی که سلول ها به موش ها پیوند زده شدند پیوندهای بافتی باعث افزایش ترشح انسولین و بی اثرشدن افزایش وزن ناشی از رژیم غذایی با چربی بالا و همچنین بازگشت مقاومت به انسولین گردید .

ژیائویانگ وو ، سرپرست تیم تحقیق ، در این باره می گوید : ” ما برخی موانع فنی را حل کرده و مدل پیوند پوست موش به موش را در حیوانات دارای سیستم ایمنی سالم طراحی کردیم . ”

وی در ادامه می افزاید : ” ما فکر می کنیم این شیوه می تواند منجر به ایجاد ژن درمانی مطمئن و با دوام در موش ها شود و امیدواریم روزی در انسان ها هم با استفاده از سلول های انتخاب شده و اصلاح شده از پوست بکار گرفته شود . ”

منبع : مهر

مرتبط ها

قالب خبری