جدیدترین مطالب امروز

چین و چروک دور چشم اجتناب ناپذیر است

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : زیبایی

چین و چروک دور چشم اجتناب ناپذیر است

چین و چروک امری غیرقابل گریز است ، در خصوص اطراف چشم که دچار چروک یا تیرگی می شود نیز به همین شکل است ، با دانستن نکاتی کوچک کنار آمدن با قضیه راحت تر است .

رعایت یک سری نکات مانند آغشته نکردن پوست دور چشم به مواد آرایشی یا استفاده از کرم ضدآفتاب و مراقبت هایی از این دست ، گاه تا حد نیاز کافی نیست یا برحسب یک اشتباه و غفلت باعث ایجاد چین و چروک در اطراف چشم می شویم .

افراد مختلف براساس تجربیات ، شنیده ها و راهنمایی هایی که می شوند روش هایی را برای از بین بردن این چین و چروک ها انتخاب می کنند که بدترین آن مراجعه به پزشکان غیرحرفه ای است . در کل سلامت و زیبایی را نمی توان به بازی گرفت همچنین مواد و ابزارهایی که در این راستا مورد استفاده قرار می گیرند بسیار حساس بوده و در صورت بروز اشتباه راه جبران را باقی نمی گذارند .

به عنوان مثال لیزر اربیوم از قدرتمندترین نوع لیزر در دسته ی خود است که باعث از بین رفتن بافت پوست می شود ، قطعا استفاده از آن برای از بین بردن چین و چروک های اطراف چشم عوارض سنگینی را درپی خواهد داشت .

چین و چروک اطراف چشم به دلایل مختلفی ایجاد می شوند و بسته به دلیل ایجاد آن ، شکل و محل آن متفاوت است ، درواقع همان چینی که به دلیل خندیدن در اطراف چشم شما می افتد به علت تنگ کردن چشم برای مطالعه یا مواجهه با نورخورشید هم ایجاد می شود ، اما قطعا چین و چروک حاصل از خندیدن زیباتر از محصول اخم خواهد بود . با این حال برای از بین بردن آن ها می توانید از کم عارضه ترین روش یعنی بوتاکس استفاده کنید تا حداقل 6 ماه ( حداکثر 9 ماه ) چین و چروک های اطراف چشمتان از بین بروند . البته استفاده از لیزر CO2 دیگر راه حل پیش رو می باشد ؛ اگر بخواهیم روش CO2 و بوتاکس را باهم مقایسه کنیم ، بوتاکس قدرت اثربخشی بالاتری دارد ؛ از طرفی CO2 باید با دقت بسیار بالایی مورد استفاده قرار بگیرد و تشخیص نیاز استفاده از آن نیز بحثی مختص به خود را دارد .

رادیوفرکوئنسی نیز از دیگر روش های ناکارآمد است که تنها با درصد پایینی عضلات اطراف چشم را محکم می کند و به جوانسازی آن کمک می کند .

و در انتها این را به خاطر داشته باشید که کرم های دورچشم به هیچ عنوان درمان کننده چین و چروک اطراف آن نیستند و تاثیری که شما می بینید به دلیل از بین رفتن خشکی پوست دور چشم می باشد .

مرتبط ها

قالب خبری