جدیدترین مطالب امروز

چگونگی مصرف شیر سویا در کنار خواص دارویی آن

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : عطاری

چگونگی مصرف شیر سویا در کنار خواص دارویی آن

شیر سویا را بیشتر افرادی که دارای ذائقه ی گیاهی و یا لاکتوز هستند مصرف می کنند ؛ آیا این افراد از خواص و یا ضررهای شیر سویا آگاهند و یا می دانند در چه مواقعی نباید آن را مصرف کنند ؟

شیر سویا دارای توانایی پردازش تغذیه ای می باشد و به همین دلیل ویتامین ها و موادمعدنی بسیاری در خود جای داده است به طور مثال :
یک فنجان شیر سویا 7 گرم پروتئین ، 8 گرم کربوهیدرات و 1 گرم فیبر در خود گنجانده ، در ضمن شیر سویا منبع غنی از ویتامین A ، B و کلسیم می باشد .

بعضی از مردم بر این باورند که شیر سویا کالری بسیاری دارد و از این می ترسند که مصرف این شیر باعث افزایش وزنشان شود اما این حرف تقریبا اشتباه است ، در 100 میلی لیتر شیر سویا فقط 54 کالری وجود دارد ، البته لازم به ذکر است که میزان کالری شیر های سویا به طعم و نوع آن هم مرتبط می باشد .

شیر سویا جایگزینی برای شیرهای لبنی

شیر سویا می تواند جایگزینی مناسب برای شیرهای لبنی باشد اما نه برای همه !
چون می تواند تعادل هورمون تستوسترون را بر هم بزند و باعث کاهش  باروری و اسپرم در آقایان شود و مقدار زیاد این شیر می تواند چرخه ی قاعدگی و تولید طبیعی هورمون استروژن در بدن خانم ها را هم تغییر دهد . لازم به ذکر است که استفاده از شیر سویا
می تواند خطر ابتلا به سرطان پستان یا سرطان رحم در زنان را هم افزایش دهد.

شیر سویا را نباید زنان باردار ، زنان شیرده ، نوزادان و کودکان بنوشند . زیرا مصرف این شیر در کودکان باعث بلوغ زود رس می شود .

پس این نکته را هرگز فراموش نکنید که بهتر است خانم ها و آقایانی که علاقمند به نوشیدن این شیر می باشند در حد اعتدال از آن استفاده کنند .

مرتبط ها

قالب خبری