چگونه پلاک راننده متخلف با دوربین ها قابل شناسایی است

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : مارس 15, 2014
:: موضوع : گوناگون » دانستنیها
چگونه پلاک راننده متخلف با دوربین ها قابل شناسایی است

بعد از استفاده نکردن از کمربند ایمنی شاید رایج ترین تخلف سرعت غیر مجاز باشد که البته با استفاده از دوربین های مخصوص در راه راننده متخلف قابل شناسایی است .

خیلی کم داریم رانندگانی را که مرتکب خلاف نشده باشند حالا تخلف با جریمه ی اندک و یا جریمه ی سنگین ( نمی توان گفت اشتباه کوچک و اشتباه بزرگ چرا که تمام اشتباهات در رانندگی بزرگ هستند و به بیانی اولین اشتباه آخرین اشتباه است ) ، تا جایی که شاهد بوده اید با راننده ای که در دوران رانندگی خود مرتکب خلاف نشده است مصاحبه کرده و بخاطر احترامی که به قوانین گذاشته از او قدردانی می شود .

خب پس به احتمال زیاد تجربه کرده اید که پستچی پاکتی حاوی عکس خودروی شما را برایتان بیاورد ، حتما تعجب می کنید چگونه با سرعتی که در حرکت بوده اید دوربین قادر به شناسایی پلاک خودروی شما بوده است ( این تعجب شاید دوچندان شود اگر در شب رانندگی کرده باشید ) .

دوربین هایی که برای این منظور ( عکس برداری از پلاک اتومبیل هایی که با سرعت غیر مجاز در حال حرکت هستند ) ساخته می شوند قطعا سازگار با شرایط طراحی می شده و قابلیت عکس برداری در کسری از ثانیه را دارند .

این دوربین ها سه دریچه دارند ، که از یکی اشعه ی مادون قرمز به پلاک پرتاب شده و دیگری از کل تصویر انعکاسی عکس برداری می کند ، دوربین سوم نیز از کل ماشین و سرنشین عکس می گیرد ( تنها 5 میلی ثانیه زمان کافی است تا عکس مورد نظر گرفته شود ) .

این دوربین ها از دو قسمت ( نرم افزار کامپیوتری و بخش عکس برداری ) تشکیل شده اند که شاید به جرات بتوان بخش نرم افزاری را قلب دستگاه دانست .

روند کار نیز به این شکل است که حدودا شاید 50 عکس گرفته شود ( تا در صورت واضح نبودن یک عکس بتوان از مابقی استفاده کرد ) ، این عکس ها به نرم افزار فرستاده شده تا فریم های آن تجزیه شوند ( پلاک در این نرم افزار به شکل یک سری خطوط سیاه مبهم قابل شناسایی است ) ، بعد از شناسایی پلاک ، عکس به سروری قوی تر ارسال می شود تا مشخصات لازمه به طور کامل استخراج شود .

امید است به جایی برسیم که تمام راننده ها نه به خاطر جریمه نشدن بلکه برای احترام به جان خود ، سرنشینان ، عابرین و دیگر راننده ها به قوانین احترام بگذارند .

اشتراک گذاری این مطلب در :

..:: کلید واژه ها ::.. , ,