چگونه می توان از پیری زودرس در امان ماند ؟

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : آوریل 6, 2016
چگونه می توان از پیری زودرس در امان ماند ؟

دو نکته ی کلیدی و بسیار مهم در جلوگیری از پیری زودرس وجود دارد که رعایت این دو نکته میتواند شما را از ابتلا به پیری زودرس نجات دهد !

در هرنوع عارضه و یا بیماری ، همیشه پیشگیری بهتر از درمان است ، ولی برای رسیدن به این مهم ، بایستی از کجا شروع کرد ؟

کاملا واضح است که اگر بخواهیم از یک بیماری و یا یک عارضه و مشکل جلوگیری کنیم ، در درجه ی اول لازم است که راههای جلوگیری از ابتلا به آن بیماری و یا عارضه را خوب بشناسیم و با رعایت توصیه های مربوطه ، هرگز در مسیر رسیدن به آن بیماری و یا عارضه گام برنداریم .

مطلبی که امروز قصد نشر آن را در بخش بهداشت و سلامت یک جم داریم ، درخصوص پیری زودرس و راههای پیشگیری از ابتلا به آن است .

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید برای جلوگیری از پیری زودرس ، لازم نیست که کارهای عجیب و سختی را انجام داد ، بلکه تنها با رعایت دو نکته ی سلامتی می توان از رسیدن به پیری زودرس در امان بود ، دو نکته ای که بدون شک بارها و بارها درباره ی آنها شنیده اید !

اگر شما هم مانند همه ی انسانهایی که به سلامت خود اهمیت میدهند ، دوست ندارید که به پیری زودرس دچار شوید ، توصیه هایی که در ادامه با هم مرور میکنیم را جدی بگیرید .

اولین عاملی که می تواند به سرعت انسان را در مسیر پیری زودرس قرار دهد ، رژیم غذایی نامناسب می باشد ، عاملی که متأسفانه روز به روز هم در دنیای ماشینی امروز ، بیشتر لمس می شود .

توصیه : سعی کنید از رژیم غذایی مناسب ( غذاهای سالم و خانگی ، به جای غذاهای بعضا ناسالم و فست فودهای امروزی ) استفاده کنید و سلامتی خود را فدای لحظه ای چشیدن طعم های شاید جذاب نکنید !

دومین عامل ، عدم ورزش و تحرک در سبک زندگی امروزی می باشد .

توصیه : از آنجاییکه ورزش ، مانع از تجمع سلول های پیری ( سلولهایی که در بروز بیماری ها و شرایط مرتبط با پیری نقش دارند ) می گردد ، در نتیجه اکیدا توصیه می شود که برای جلوگیری از فرایندهای تسریع کننده ی پیری و همچنین ابتلا به بیماری های مرتبط با پیری ، سطح فعالیت های مثبت روزانه ی خود را افزایش دهید . ( منظور از فعالیت های مثبت روزانه ، پیاده روی و انجام ورزش های تأثیرگذار بر سلامت جسم و روح می باشد )

در انتها توجه شما را به یک آزمایش که توسط یک تیم تحقیقی از کلینیک مایو آمریکا بر روی موش ها صورت گرفته جلب می کنیم :

در این مطالعه ، به موش ها دو نوع رژیم غذایی داده شد : رژیم غذایی عادی و سالم و رژیم غذایی موسوم به « رژیم فست فود » که مملو از چربی اشباع شده و کلسترول ، به همراه نوشیدنی های شیرین قندی بود .

در موش های حاضر در رژیم غذایی فست فود ، تغییرات مضری در پارامترهای سلامت ، از جمله وزن و ترکیب بدن ، افزایش حجم چربی تا حدود 300 درصد در طول مدت 4 ماه مشاهده شد .

به نیمی از موش ها ، که شامل هر دو گروه رژیم غذایی سالم و ناسالم می شدند ، چرخ های ورزش داده شد . یافته ها نشان داد در موش های گروه رژیم غذایی فست فود که ورزش کرده بودند ، توقف در افزایش وزن بدن و تجمع چربی مشاهده شد و در نتیجه از انباشت سلول های پیری نیز جلوگیری به عمل آمد .

اشتراک گذاری این مطلب در :