جدیدترین مطالب امروز

چگونه در هتل یک اقامت به یادماندنی را تجربه کنیم ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : مقاله آزاد

چگونه در هتل یک اقامت به یادماندنی را تجربه کنیم ؟

باز هم هستند کسانی که برای سفرهای داخلی رفتن به هتل را ترجیح می دهند ، به هر حال این مقاله راهنمایی جامع برای سفرهای داخلی و یا خارجی محسوب می شود .

هنگامی که قصد سفر می کنید حتما یکی از نزدیکان را در جریان قرار دهید ، در مسافرت های داخلی لازم است مسیر سفر ( مخصوصا اگر وسیله شخصی دارید ) برای یکی از اقوام مشخص باشد ؛ در مورد مسافرت های خارجی نیز بهتر است یک کپی از پاسپورت را در نزد خانواده بگذارید تا در صورت بروز مشکل راحت تر بتوانند پیگیر شما باشند ؛ اگر به کشوری با وضعیت عمومی آشفته سفر می کنید ثبت اسمتان در سفارتخانه آن کشور الزامی است با این کار سفر ایمن تری خواهید داشت .

با این همه تشکیلات به کجا می روید !؟ در کجا اقامت دارید ؟

محل اقامت از مهم ترین مسائل در یک سفر است ، احتمالا دلیل رقابت هتل و مراکز اقامتی نیز به همین علت می باشد ، اما چه نکاتی در انتخاب و اقامت راحت در هتل حائزاهمیت بوده و باید به آن ها توجه شود ؟ در اینجا یکسری نکات را که احتمال دارد در زمان انتخاب هتل فراموش کنید برایتان عنوان خواهیم کرد و یک سری اصول را در یک مسافرت راحت از نظر خواهیم گذراند .

اول از همه ظاهر هتل را مد نظر قرار دهید ؛ اینکه شما قصد اقامت در محلی سنتی یا مدرن را دارید گزینه ای است که شما ناخواسته به آن توجه می کنید اما گاه ممکن است به علت خستگی و یا توجه به امکانات حاشیه ای از این مورد غافل شوید .

موقعیت جغرافیایی هتل بسیار مهم است ، قطعا در یک مسافرت گردش در لیست کارهای تفریحی قرار دارد ، بنابراین موقعیت محل اقامت خود را نسبت به وسایل حمل و نقل عمومی و درون شهری در نظر بگیرید . برای این منظور هتل ها معمولا کاتالوگ های از پیش آماده ای دارند که فاصله ی آن ها تا نزدیک ترین مراکز دیدنی ، ایستگاه های مترو و… را بیان می کند . علاوه بر این امنیت مکانی که هتل در آن واقع شده است ( برای یک پیاده روی شبانه ) بسیار اهمیت دارد .

تفریحات درون هتل را فراموش نکنید ! امروزه اینترنت جزئی جداناشدنی از زندگی هر شخص است ، وجود اینترنت و استفاده رایگان برای مسافرهای یک هتل ، حداقل از جنبه ی تبلیغاتی امری مهم و ضروری به شمار می رود .

از آنجایی که در مسافرت های طولانی ممکن است قصد رزرو هتل را داشته باشید ( بهترین اتاق های یک هتل در طبقه های 3 تا 6 می باشند ) می توانید با یک سرچ مطمئن و تماس تلفنی از وجود امکانات دلخواه خود آگاه شوید ؛ مجهز بودن هتل به دوربین مدار بسته و تکمیل بودن سیستم ارتباطی آن ( تفلن ) با بیرون می تواند از این موارد باشد .

هنگام اقامت ، اینکه شماره اتاق شما بلند اعلام نشود ، از ساعت تخلیه اتاق ( جهت نظافت ) و چگونگی ارتباط خود با پیشخدمت آگاه باشید بسیار اهمیت دارد . بعد از مستقر شدن اشیا قیمتی خود را به صندوق سپرده و بابت آن رسید دریافت کنید ؛ موقعیت اتاق خود را نسبت به راه های خروج اضطراری چک کرده و نسبت به محیط آگاهی کامل را کسب کنید . قفل بودن در اتاق و استفاده از زنجیر کوچک محافظ ( بدون آگاهی از شخص حاظر در پشت در ، کسی را به داخل راه ندهید ) ، همچنین آماده بودن لوازم ضروری مانند چراغ قوه ، کیف پول و کلید در کنار تخت امری ضروری و غیرقابل چشم پوشی است .

مرتبط ها

قالب خبری