جدیدترین مطالب امروز

چگونه بیماری تنگی نفس را در زمستان امسال پشت سر بگذاریم ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : پزشک خانواده

چگونه بیماری تنگی نفس را در زمستان امسال پشت سر بگذاریم ؟

تنگی نفس از جمله مواردی است که جزو علائم شایع آنفولانزا نیز می باشد اما چه هنگام باید آن را یک بیماری مجزا در نظر گرفت و برای درمان آن اقدام مناسب را ترتیب داد .

تنگی نفس بیماری است که در پاییز و زمستان امسال شدیدا مورد توجه قرار گرفته است ، علت این امر شیوع گسترده آن در بین اجتماع می باشد . متاسفانه اشخاص ابتدا به گمان آنفولانزا از مراجعه به پزشک خودداری کرده و شروع به پیشگیری و اقدامات درمانی خانگی می کنند . با توجه به علائم بیماری تنگی نفس تا حدودی افراد حق دارند دچار اشتباه شوند ، بنابراین زمستان امسال سختگیرانه تر مراقب سلامتی خود باشید .

علائم شایع بیماری تنگی نفس عبارتند از :

تب ، سرفه ، تنگی نفس ( به شدت و درد در ناحیه سینه ) ، خلط خونی ، بروز ناگهانی تنگی نفس و شدت گرفتن آن .

در واقع تنگی نفس ایجاد شده به علت چاقی ، تحرک و ورزش شدید ، گرمای زیاد هوا و یا رفتن به کوه و مکان هایی با ارتفاع بلند نمی تواند در یک فرد سالم ( افرادی که ناراحتی قلبی یا ریوی دارند در خطر ابتلا هستند ) علائم بیماری تنگی نفس باشد .

برای دوری از تنگی نفس ، چه نکاتی را باید رعایت کرد ؟

فاصله حداقل 1 متر را با افراد ( مخصوصا افراد مبتلا ) حفط کنید .

از دست دادن و روبوسی کردن بپرهیزید .

هنگام عطسه و سرفه ، دستمالی را مقابل دهان و بینی قرار دهید .

مصرف سیر را افزایش دهید ( حتی به شکل مصرف کپسولی یعنی یک حبه در روز ) .

حوله ها را هر 3 تا 4 روز یکبار با آب جوش بشویید .

در صورت ابتلا ، مسواک خود را از سایرین جدا بگذارید .

لازم است در صورتی که شخصی علائم بیماری تنگی نفس را در خود مشاهده می کند ، سریعا به پزشک مراجعه کند ؛ در صورتی که دیر جهت درمان اقدام کنید ممکن است نیاز به بستری شدن در ICU داشته باشید .

از آنجایی که بروز یک مرتبه علائم تنگی نفس ( حتی اگر ناشی از ویروس و عفونت مربوط به بیماری نباشد ) می توانند سابقه بوده و فرد را مادام مبتلا نگهدارد ( شخص بعد از درمان نیز با تنگی نفس مواجه می شود ) ، بهتر است از سیگار کشیدن ، قرار گرفتن در محیط هایی با آلاینده زیاد و فعالیت های شدید و ناگهانی به عنوان کارهای پیشگیری کننده خودداری کنید .

زمانی که به پزشک مراجعه می کنید ممکن است اطلاعات شما را به مرکز سندرومیک ارسال کند ، این اقدام جای نگرانی ندارد و تنها جهت آمارگیری مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

مرتبط ها

قالب خبری