جدیدترین مطالب امروز

چند تیتر خبری از دو روز رقابت در جشنواره سی و سوم

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : گوناگون

چند تیتر خبری از دو روز رقابت در جشنواره سی و سوم

جشنواره سی و سوم فیلم فجر در دومین روز خود به سر میبرد و این در حالیست که در نخستین روز رقابت ، حجم تیترهای خبری در سایتهای مختلف از جشنواره امسال تقریبا چشمگیر بود !

حال مروری بر گلچین رویدادها و اخبار نخستین روز جشنواره سی و سوم :

فیلم مستند ” من میخوام شاه بشم ” به کارگردانی مهدی گنجی و تهیه کنندگی سحر رضوی

خلاصه ای از داستان این مستند بلند :
من می خوام شاه بشم روایتگر رؤیاهای بلندپروازانه ی مردی است که می خواهد شاه شود، این مستند داستانی را می توان یکی از جذاب ترین و پرمخاطب ترین شکل از سینمای مستند به حساب آورد که ظرف مناسبی را برای بیان مفاهیم مورد نظر در اختیار سازندگانش قرار می دهد.

کارگردان مستند بلند ” من می خوام شاه بشم ” در خصوص ساخت این مستند گفت : سه سال زمان گذاشتیم تا بتوانیم زندگی شخصیت اصلی فیلم را دنبال کنیم و به تصویر بکشیم.

همچنین تهیه کننده این مستند نیز گفت : نمایش مستند در بزرگترین رویداد سینمایی کشور اتفاق خوبی است، اما توقع بی ‌جایی است اگر فکر کنیم که مستند باید مانند یک فیلم سینمایی مخاطب داشته باشد.

فیلم سینمایی ” ایران برگر ” به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی اولین فیلمی بود که در جشنواره سی و سوم به سانس اضافه رسید که نشان دهنده استقبال مردمی از جشنواره در نخستین روز بود .
به نقل از محمدرضا باباگلی در مراسم معرفی ” ایران برگر ” در سینما فرهنگ : وجه مشترک فیلم‌ های مسعود جعفری‌ جوزانی دغدغه انسانی آن‌ هاست.

همچنین در نخستین روز آغاز به کار جشنواره از یک فیلم کودک در پردیس کیان نیز رونمایی شد . نام فیلم ” فرار از قلعه رودخان ” به کارگردانی غلامرضا رمضانی

کارگردان فیلم ” فرار از قلعه رودخان ” گفت : ساخت کار کیفی در سینما مهمتر از تعدد تولید فیلم در عرصه ی هنر هفتم است.

در ادامه ی کار جشنواره سی و سوم ، از فیلم ” بدون مرز ” به کارگردانی امیرحسین عسگری نیز رونمایی شد

کارگردان فیلم ” بدون مرز ” گفت : این فیلم با آنچه که در سینمای ایران اتفاق می افتد، متفاوت است و مخاطب بعد از دیدن این فیلم متوجه این موضوع می شود.

در سوی دیگر جشنواره سی و سوم ، بیژن امکانیان بازیگر سینما و تلویزیون که بار دیگر در عرصه ی تهیه و تولید ایفای نقش کرده و تهیه کننده فیلم ” ناهید ” است در گفت و گویی بیان کرد : بازتاب رفتار مخاطبان نسبت به فیلم‌ها، مسیر تهیه ‌کنندگان را برای ادامه حضور در این حوزه مشخص می ‌کند

یادداشت کارگردان ” بوفالو ” به مخاطبان پردیس کیان : تقدیم نمایش روز اول این فیلم به پرويز پرستويي

کاوه سجادی حسینی نمایش فیلمش در روز اول جشنواره فجر را در یادداشتی برای مخاطبان پردیس کیان، به پرویز پرستویی تقدیم کرد.
همچنین کارگردان این فیلم در گفت و گویی اشاره داشت : فیلم‌های جشنواره ، نشان دهنده ورود یک نسل از فیلمسازان حرفه‌ ای است، زیرا تماشاگر دیگر دنبال اسم کارگردان و بازیگر نیست بلکه به دنبال قصه است.

زنده یاد علی حاتمی و نوستالژی یکی از کارگردانان جشنواره سی و سوم :

یزدانیان ، کارگردان فیلم ” در دنیای تو ساعت چند است ” گفت : می خواستم اثری شبیه به سوته دلان بسازم و این اثر سینمایی را تقدیم مرحوم علی حاتمی کنم.

نمایش فیلم ” شکاف ” به کارگردانی اسدی زاده و نقل قولی از وی : این اثر سینمایی ، دریچه ای به سوی لایه های زیرین اجتماع دارد.

و چند نقل قول کوتاه از اهالی سینما در دو روز نخست جشنواره سی و سوم فجر :

(12 بهمن 93 ) مهتاب کرامتی بازیگر فیلم ” ارغوان ” گفت : با بازی در فیلم ارغوان احساس کردم از تمام تنش های موجود در سینما خالی شدم و به آرامش رسیدم.

(12 بهمن 93 ) همچنین کیوان علیمحمدی کارگردان فیلم ” ارغوان ” در خصوص ساخته ی خود عنوان کرد : موسیقی و عشق، تم اصلی فیلم سینمایی ارغوان است.

(12 بهمن 93 ) نقیبی منتقد و نویسنده سینما هم درباره ی فیلم سینمایی ” ارغوان ” اظهارنظر کرد و گفت : این فیلم به دلیل قصه گو بودن نسبت به دیگر آثار کارنامه کاری کیوان علیمحمدی و امید بنکدار فیلمی آرام تر محسوب می شود.

(12 بهمن 93 ) خسرو سینایی کارگردان فیلم ” عروس آتش ” نیز گفت : درخشش فیلمسازان جوان و مستعد موجب خرسندی فیلمسازان قدیمی سینمای ایران است.

(12 بهمن 93 ) داوودی کارگردان فیلم ” رخ دیوانه ” یادآور شد : حاشیه ی کمتر منجر به موفقیت اکران آثار سینمایی خواهد شد.

(12 بهمن 93 ) مرتضی فرشباف کارگردان فیلم ” بهمن ” در مراسم رونمایی از فیلم خود در پردیس کوروش گفت : من فکر میکنم فیلم مورد توجه قرار می گیرد.
کارگردان این فیلم همچنین ضمن تشکر از فاطمه معتمد آریا برای پذیریش نقشش در این فیلم تشکر کرد و گفت : اگر او این نقش را نمی پذیرفت فیلمی نداشتیم که باهم تماشا کنیم .

(12 بهمن 93 ) همایون اسعدیان که یکی از کارگردانان باسابقه ی سینماست ، در جشنواره سی و سوم فیلم فجر ، تهیه کننده فیلم سینمایی بوفالوست که در گفت و گویی بیان کرد : نسل خوب و با استعدادی از کارگردانان در سینمای ایران شکل گرفته که این امر برای سینمای ایران اتفاق مبارکی است.

(13 بهمن 93 ) علی جنتی ( وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ) : در دولت تدبیر و امید، درها به روی ایده‌ی سینماگران باز شده است . اکران در سال آینده رونق بیشتری خواهد گرفت.

(13 بهمن 93 ) محمود پاک نیت : جشنواره فیلم فجر ویترین داشته های سینمای ایران است.

(13 بهمن 93 ) بهرام رادان بازیگر فیلم ” حکایت عاشقی ” به کارگردانی احمد رمضان زاده : خیلی وقت بود که دوست داشتم در زمینه دفاع مقدس کار کنم.

(13 بهمن 93 ) فرجی ( مدیر امور سینماهای سی و سومین جشنواره فیلم فجر ) : مشکلی برای حضور اهالی رسانه در سینماهای جایگزین وجود ندارد.

لازم به ذکر است که همانند روز نخست جشنواره ، در دومین روز جشنواره سی و سوم نیز ، 6 اثر سینمایی به نمایش گذاشته شد .

مرتبط ها

قالب خبری