جدیدترین مطالب امروز

چشمه آب گرم یکی از معروف ترین انواع چشمه ؟

تهیه کننده : بخش گوناگون

تهیه شده برای بخش : اطلاعات

چشمه آب گرم یکی از معروف ترین انواع چشمه ؟

چشمه آب گرم یکی از معروف ترین و پرطرفدارترین انواع چشمه است که در این مقاله قصد داریم درخصوص آن اطلاعاتی را بازگو کرده و شما را با این پدیده طبیعی بیشتر آشنا کنیم.

همانطور که می دانید و قبل تر هم به آن اشاره شد ، چشمه آب گرم یکی از پر طرفدارترین انواع چشمه ها است و همان طور که از نامش پیداست دمای آب آن تا حد زیادی گرم تر از دمای هوای اطرافش می باشد. برخی از این چشمه های آب گرم در نزدیکی آتشفشان ها قرار دارند و گرمای ماگما باعث گرم شدن آب آن ها می شود.

آب برخی چشمه ها نیز به قدری به اعماق زمین نزدیک بوده که گرمای طبیعی فضای داخلی زمین آن ها را گرم کرده و در سطح زمین چشمه آب گرم ایجاد می کنند.

لازم به ذکر است چشمه آب گرم که فواره های آب و بخار به بیرون می دهد آبفشان نامیده می شود.

چشمه های آب گرم به سطح زمین محدود نمی شوند، به تازگی دانشمندان چشمه های آب گرم را در عمق حداکثر 2.5 کیلومتری اقیانوس ها نیز کشف کرده اند.

دمای آب گرم این چشمه ها به بیش از 300 درجه سانتی گراد نیز می رسد و اغلب سرشار از مواد معدنی و گوگرد است که منجر به ایجاد یک اکوسیستم منحصر به فرد شده و یک زندگی دریایی عجیب و غریب ایجاد می کند، این مواد معدنی و موجودات رنگ های زیبایی به چشمه و سنگ های مرطوب اطراف آن ها می بخشند.

از زمان های بسیار قدیم مردم بر این باور بوده اند که مواد معدنی موجود در چشمه آب گرم برای سلامتی آن ها مفید است، مردم امروزه نیز برای نوشیدن و استحمام به چنین چشمه هایی سفر می کنند و به همین دلیل هتل های زیادی اطراف آن ها ساخته شده است.

منبع : کوکا

مرتبط ها

قالب خبری