چربی های ماندگار شکم از بین می روند

:: نویسنده : بخش گوناگون
:: تاریخ انتشار : نوامبر 28, 2014
چربی های ماندگار شکم از بین می روند

چربی هایی که از مدت ها قبل در شکم شما ذخیره شده اند را می توان از بین برد ، به شرط آن که رفتار های منفی تاثیرگذار را شناسایی و نابود کرد .

شکم انبار بدن برای ذخیره ی سوخت مورد نیاز بدن به صورت چربی است ، زمانی که شما بیش از حد نیاز سوخت ( به صورت چربی یا قند ) وارد بدن خود می کنید ، حجم اضافی چربی در شکم دخیره می شود تا در مواقع لزوم مورد استفاده قرار بگیرد . چربی های شکم بسیار سخت تر زمانی که انباشته می شوند آب شده و دست از سر شما بر می دارند .

اگر دلیل از بین نرفتن چربی های انباشته شده در شکم را بدانیم احتمالا راحت تر می توانیم برای از بین بردن آن ها گامی مثبت برداریم .

چربی به دلایل مختلفی مانند عدم تحرک کافی ، دیابت ، ناراحتی های قلبی و عروقی حتی برخی از سرطان ها و… در شکم انباشته می شود و به دلایل گوناگونی در برابر آب شدن مقاومت می کنند ، دلایلی مانند :

عدم تحرک کافی ! شاید مهم ترین اصل در بوجود آمدن چربی شکم را بتوان همین مورد دانست که خود باعث اثبات جای چربی ها شده و مانع دفع آن ها می شود . ورزش های هوازی و استقامتی هر دو برای مقابله با چربی های موجود در شکم لازم و ضروری هستند ، حتی افراد سالمند نیز با برنامه ی ورزشی که پیش از این در اختیارتان گذاشتیم لازم است فعالیت بدنی داشته باشند .

اکنون بحث به سمت میانسالی رفت ، دلیل دوم ماندگاری چربی های شکم را به سن نسبت می دهیم . با افزایش سن ، سوخت و ساز بدن کاهش پیدا می کند و نیاز بدن به مواد غذایی به حداقل می رسد ، عدم توجه به این مسئله و وارد کردن مواد غذایی بیش از حد لازم به بدن نیز به برجسته شدن شکم سرعت می بخشد ؛ توجه داشته باشید که در سن بالا آب کردن چربی های شکم بسیار سخت تر بوده و خواهان وقت و زمان بیشتری است . مرز میانسالی در خانم ها را با بروز یائسگی می توان همزمان دانست .

سومین اصل رعایت نکردن اصول تغذیه می باشد ، همان طور که کاملا مطلع هستید ، فست فودها ، غذاهای کنسرو شده ، نان سفید ، تنقلاتی مانند چیپس و پفک ، حتی مغز ها و نان های سبوس دار ( در صورت افراط در مصرف آن ها ) همگی زمینه ساز چاقی ، مخصوصا در ناحیه ی شکم می شوند . برنامه ی غذایی مناسبی نسبت به سن ، فعالیت و جنسیت خود تهیه کنید ، تا حد امکان آب بنوشید ( 30 دقیقه پیش از غذا و 30 دقیقه بعد از غذا ) و از میان وعده ها غافل نشوید .

فراموش نکنید که یک سیستم برنامه ریزی شده ی دقیق ، به راحتی ذخایر خود را از بین نمی برد ، بنابراین علاوه بر رعایت نکات فوق ، صبر و پشتکار از مهم ترین عوامل موفقیت هستند . تنها درصد اندکی از چاقی در ناحیه ی شکم به مسائل ژنتیکی بر می گردد .

در نهایت اگر تمام نکات را رعایت کردید با این حال از شر چربی های شکم راحت نشدید ، حتما به پزشک مراجعه کرده و از صحت حال عمومی خود اطمینان حاصل کنید .

اشتراک گذاری این مطلب در :